felicity 26
20.03.17,15:05
Ak pracovala známa pár mesiacov na Slovensku, pár v Holandsku, môže si príjmy z Holandska priznať metódou vyňatia príjmov a v konečnom dôsledku jej vyjde preplatok na dani?
Soňa K
20.03.17,15:14
Ak boli príjmy v Holandsku zdanené, môže uplatniť metódu vyňatia príjmov v DP SK.
avalik
20.03.17,15:15
záleží aké sú to príjmy - či zo závislej činnosti alebo iné - pozri § 45 ZoDP
felicity 26
20.03.17,15:20
Áno, boli zdanené
Soňa K
20.03.17,15:20
Tak môže uplatniť metódu vyňatia príjmov.
felicity 26
20.03.17,15:25
Pracovala pár týždňov v nejakom hoteli
felicity 26
20.03.17,15:37
A môže jej vyjsť ešte preplatok na dani? To čo zaplatila na Slovensku?
Soňa K
20.03.17,15:39
Na dohodu alebo pp ? Ak jedno z toho, môže jej vyjsť preplatok.
felicity 26
20.03.17,16:16
A môže to byť presne ta suma, čo zaplatila na Slovensku?
profesional
20.03.17,16:25
Vyňatie prijmov využiť.môže.
Preplatok jej nevyjde. Nakoľko zaplatená daň sa započítava len do hodnoty sazdby platnej v SR. Takže ak v Holandsku bola vybraná daň zrážkou, ktorá je vyššia ako daň ktorú by zaplatila v SR, smie si započítať len daň do výšky aká by jej vyšla podľa našich predpisov. Takže preplatok vzniknúť nemôže.
ivka70
20.03.17,17:09
Moze jej vyjst preplatok na dani v DP, ak platila nejake dane na SK.
ivka70
20.03.17,17:10
Moze, zavisi od vysky prijmu a zaplatenej dani na SK.
Nahod si to do DP na stranke financnej spravy, prepocita ti vsetky naroky.
profesional
20.03.17,17:14
Áno, v tom prïpade áno. Ale len v rozsahu dane zaplatenej z príjmov v SR. Z dane zaplatenej v zahraničí nie.
felicity 26
20.03.17,18:10
Áno, vychádza mi tam preplatok presne to, čo zaplatila na Slovensku, ale nie som si istá, či na ten preplatok nemá vplyv daň z Holandska
kn-alka
20.03.17,18:19
nie nemá, preto je to vyňatie - vyjmeš príjmy z Holandska, takže zdaňuješ len tie slovenské, a keďže si nepracovala celý rok na SK, môže ti vyjsť preplatok