Viktoria17
14.07.06,12:51
Achojte "Pohoďáci",
ak budete vedieť, prosím poraďte: kde sa dajú spraviť výstupy, keď chcem samostatne LEN vydané fa, alebo prijaté fa, dobropisy, atď. ale tak, aby som mala prehľad, či som nejakú faktúru nevynechala. T.z., že by som si to s mojou fakturantkou odkontrolovala.
Ďakujééééém (dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...)
Dada
14.07.06,10:56
V tlačových zostavách jednotlivých agend si vyberieš, čo chceš vytlačiť. Tam to všetko je.
Rooibos
19.07.06,06:07
Viktoria,

este si mozes aj vyfiltrovat v jednotlivych agendach to co potrebujes a nasledne si to vytlacis.
Viktoria17
20.07.06,05:52
Ďakujéééém ;)
Janiča
04.07.07,14:26
Vedel by mi niekto poradiť? Pri tlači účtovného denníka v Pohode sa mi netlačia čísla riadkov, čo ma dosť rozčuľuje. Dá sa číslovanie riadkov niekde nastaviť? Ďakujem.
bv_alexandra
04.07.07,15:24
pokiaľ máš k Pohode aj Report Designer, tak si tlačovú zostavu upravíš podľa svojich potrieb a predstáv;)
Janiča
04.07.07,15:41
To práve nemám. Bez Reportu sa tam nedá pridať to číslovanie riadkov?
bv_alexandra
04.07.07,15:52
Nie nedá, inak to neurobíš. Potom jedine dať si to otvoriť v exceli a ručne dopísať čísla ale to mi príde príliš pracné;)
Janiča
05.07.07,06:22
Myslela som si to. Vidím to ako dosť závažný nedostatok Pohody.
miro_l
06.07.07,19:02
Jedno riešenie tu je. Ak niekto z porady má Report mohol by ti to upraviť a ty si potom prijaty subor uložíš do adresára kde máš nainštaľovanú Pohodu\TiskSK\Edit.
Heni
07.07.07,07:35
Myslela som si to. Vidím to ako dosť závažný nedostatok Pohody.
ešte môžeš o to požiadať priamo v stormware. myslím, že by ti vyhoveli. ;)
Janiča
16.07.07,06:28
ešte môžeš o to požiadať priamo v stormware. myslím, že by ti vyhoveli. ;)

Toto sa mi zdá ako dobrý nápad. Skúsim to. Ďakujem.
Dada
16.07.07,06:34
Nevidím v tom žiaden problém, ak účtovný denník nemá čísla riadkov.
Janiča
16.07.07,18:40
Ja áno. Napr. keď vystavujem faktúru klientovi za určitý počet položiek, nemá si to ako rýchlo odkontrolovať a taktiež nie je možné jednoznačne označiť doklad, kde je v účtovnom denníku zaúčtovaný.
bendo
16.07.07,19:15
Vedel by mi niekto poradiť? Pri tlači účtovného denníka v Pohode sa mi netlačia čísla riadkov, čo ma dosť rozčuľuje. Dá sa číslovanie riadkov niekde nastaviť? Ďakujem.

Ja tiež nemám Report Designer a tlačí mi aj čísla riadkov v Peňažnom denníku. Možno si len niečo omylom stlačila alebo zaškrtla a preto ti to netlačí čísla riadkov. Skús zavolať do Stormware, isto sa to bude dať niekde nastaviť. Ja som mala tiež nejaký problém s PD, vyskúšali, čo sa dalo a keď ani to nepomohlo, poslala som im mailom zálohu a priamo v tej mi to opravili a poslali späť aj s popisom chyby. A bolo po probléme...:)
Dada
17.07.07,04:42
Ja áno. Napr. keď vystavujem faktúru klientovi za určitý počet položiek, nemá si to ako rýchlo odkontrolovať a taktiež nie je možné jednoznačne označiť doklad, kde je v účtovnom denníku zaúčtovaný.

Lenže ak máš napríklad zaúčtovaný už celý jún a nedajbože dačo naúčtuješ s májovým dátumom, tak riadky sa ti poposúvajú. Nehodí ti to na koniec v účtovnom denníku. Takže preto to považujem za zbytočné. ;) Ale koľko ľudí, toľko chutí.
Dada
17.07.07,04:43
Ja tiež nemám Report Designer a tlačí mi aj čísla riadkov v Peňažnom denníku. Možno si len niečo omylom stlačila alebo zaškrtla a preto ti to netlačí čísla riadkov. Skús zavolať do Stormware, isto sa to bude dať niekde nastaviť. Ja som mala tiež nejaký problém s PD, vyskúšali, čo sa dalo a keď ani to nepomohlo, poslala som im mailom zálohu a priamo v tej mi to opravili a poslali späť aj s popisom chyby. A bolo po probléme...:)

V Peňažnom denníku tlačí čísla riadkov, ale v účtovnom denníku nie. Nie je to jedno a to isté. ;)
Janiča
17.07.07,07:53
Lenže ak máš napríklad zaúčtovaný už celý jún a nedajbože dačo naúčtuješ s májovým dátumom, tak riadky sa ti poposúvajú. Nehodí ti to na koniec v účtovnom denníku. Takže preto to považujem za zbytočné. ;) Ale koľko ľudí, toľko chutí.

To je síce pravda, ale to číslovanie riadkov by som na dokladoch použila až po uzavretí roka, a pre klienta by to bola stále kontrola počtu zaúčtovaných položiek.
Slim
18.07.07,15:02
Ahojte, tiež by som mala otázku ohladne výstupov.Idem prvýkrát robiť sklady. Ak mi niekto vie poradiť, či sa dajú tlačiť výkazy o alkohole budem rada, ušetrím kopu času.Zatiaľ som to nikde nenašla, alebo prehliadla / asi z toho tepla mi hrabe/. Vďaka:confused:
bendo
18.07.07,15:08
V Peňažnom denníku tlačí čísla riadkov, ale v účtovnom denníku nie. Nie je to jedno a to isté. ;)

Samozrejme, že to nie je jedno a to isté. Asi som to prehliadla. Uz bolo dosť neskoro večer. Sorry, na budúce musím lepšie zaostriť oči - aspoň takto :eek: .
Janiča
19.07.07,05:00
Zavolala som na hotline a poslali mi nejaký súbor, ktorý som nainštalovala a už mám riadky očíslované.
SLAVKA.H
21.05.09,06:14
Mne sa stalo že keď si chcem upraviť nejakú zostavu (Report Designer mám zakúpený) tak mi v možnostiach nedáva všetky funkcie na úpravu. Napr. v inventúre chcem aby mi každú stranu súčtovalo a na konci urobilo konečný stav. Uvedená funkcia tam však nie je prístupná, ale je prístupná v inej zostave, keď ju však skopírujem tak mi napíše že ju nerozpoznáva. Stretli ste sa už s tým? Máte nejaký zoznam čo znamenajú tie kadejaké skratky? Prij@ sum@skl ...:(
Aďka S
05.08.09,11:30
Achojte "Pohoďáci",
ak budete vedieť, prosím poraďte: kde sa dajú spraviť výstupy, keď chcem samostatne LEN vydané fa, alebo prijaté fa, dobropisy, atď. ale tak, aby som mala prehľad, či som nejakú faktúru nevynechala. T.z., že by som si to s mojou fakturantkou odkontrolovala.
Ďakujééééém (dúfam, že som to napísala zrozumiteľne...)

Ak vieš robiť s excelom, môžeš si zoznam faktúr vyexportovať do excelu a tam filtrovať a tlačiť údaje, ako potrebuješ. Ak to budeš robiť touto formou, z vlastnej skúsenosti odporúčam najskôr si premyslieť, s ktorými údajmi chceš pracovať, dať si zobraziť všetky tieto stĺpce a až potom exportovať. :)
Onko
10.08.09,12:38
Mne sa stalo že keď si chcem upraviť nejakú zostavu (Report Designer mám zakúpený) tak mi v možnostiach nedáva všetky funkcie na úpravu. Napr. v inventúre chcem aby mi každú stranu súčtovalo a na konci urobilo konečný stav. Uvedená funkcia tam však nie je prístupná, ale je prístupná v inej zostave, keď ju však skopírujem tak mi napíše že ju nerozpoznáva. Stretli ste sa už s tým? Máte nejaký zoznam čo znamenajú tie kadejaké skratky? Prij@ sum@skl ...:(

Fungovanie tlačových zostáv má svoje pravidlá a zákonitosti, nie je možné hocičo hocikam kopírovať. Prakticky je to ako programovanie, nie každý môže byť programátorom :rolleyes: Je nutné mať znalosti z fungovania databáz, algoritmizácie, matematickej logiky a podobne. Pre bežného používateľa Report Designer úspešne slúži hlavne na doplnenie jednoduchých textov, prípadne zmenu rozmiestnenia informácií a ich formátu na stránke.

Keď som viedol školenia na Report Designer, väčšinou výsledkom bolo to, že poslucháči získali ucelený prehľad, čo všetko Report Designer dokáže a aké zmeny možno na zostavách porobiť, ale zložitejšie úpravy si nakoniec objednali. Ak je úprava efektívna, tak sa oplatí zaplatiť za kvalitnú prácu, než sa s tým natrápiť a výsledok aj tak otázny.
Ziarowka
10.08.09,13:04
Ahojte, tiež by som mala otázku ohladne výstupov.Idem prvýkrát robiť sklady. Ak mi niekto vie poradiť, či sa dajú tlačiť výkazy o alkohole budem rada, ušetrím kopu času.Zatiaľ som to nikde nenašla, alebo prehliadla / asi z toho tepla mi hrabe/. Vďaka:confused:

V pohode sa nedajú tlačiť výkazy ao alkáči ako takom, ale ak si správne zorganizuješ sklady... napr. že si vytvoríš vetvu sklad1/nápoje/alkohol a vytlačíš si každý mesiac pohyby na tejto vetve (s filtrovaním príjmy, výdaje) a inventúru na tejto vetve vždy ku koncu mesiaca, myslím, že pre prípadnú kontrolu z colnice by to malo stačiť, pričom v skladovej zásobe si ako druhú mernú jednotku uvedieš l a . (túto mernú jednotku treba doplniť aj v číselníkoch merných jednotiek : nastavenie - zoznamy - merné jednotky) aj s prepočtom. Hlásenia ako také sa už na colnícu myslím nepodávajú, treba iba viesť evidenciu pohybov (príjmy, výdaje) a stav na sklade ku poslednému dňu v mesiaci. Toto by sa dalo nejak obalamutiť v Pohode, nakoľko na colníci mi povedali, že táto evidencia nemá presnú formu.... horšie by to však bolo s dodávateľmi, ktorých by ku pohybom asi trebalo dopisovať ručne.... no možno by sa dalo pošpekulovať aj v Report Designeri niečo.... stálo by za to obrátiť sa na Stormware o doplnenie takýchto tlačových zostáv.
joki
10.08.09,20:02
Ahojte, tiež by som mala otázku ohladne výstupov.Idem prvýkrát robiť sklady. Ak mi niekto vie poradiť, či sa dajú tlačiť výkazy o alkohole budem rada, ušetrím kopu času.Zatiaľ som to nikde nenašla, alebo prehliadla / asi z toho tepla mi hrabe/. Vďaka:confused:
Reagujem neskoro, ale ak máš ešte záujem na výstupy evidencie alkoholu, napíš kam to mám poslať. Ja to mám 2 roky a v pohode.
robin1
17.08.09,05:34
Potrebovala by som z Pohody vytlačiť Knihu záväzkov aj s číslami fa od dodávateľov (variabilné čísla). V ponuke tlačových zostáv som to nenašla - poradíte mi? Report Designer nemám.
Ďakujem
Ziarowka
18.08.09,06:48
Skúsila si ísť cez vrchnú lištu "účtovníctvo" Saldo a tam máš tlačovú zostavu Saldo a v zostave máš hrubým vytlačené "pár.symbol" a to číslo za ním to je variabilný symbol z došlých faktúr.
joki
18.08.09,20:28
Zoznam došlých faktúr s var. symb. stiahneš na tomto odkaze - "http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cijQqXDO0q.zip", ale bez Report Designer to nedáš do účta, odporúčam ho dokúpiť, budeš ho asi potrebovať aj do budúcna. Dúfam že pomôže.
robin1
19.08.09,06:54
Ďakujem "ziarowke" i "joki" - cez saldo sa to dá tlačiť, ale z pôvodných 2 strán je to 10 strán a pre klienta dosť neprehľadné.
Písala som aj do Pohody, stálo by ma to 16€ - zdá sa mi to nefér, keďže ide o štandardný výstup a mal by byť automaticky k dispozícii.
RD si pravdepodobne budem musieť kúpiť, momentálne mi to ale moc nevychádza.....
atka4
24.08.09,21:11
Zoznam došlých faktúr s var. symb. stiahneš na tomto odkaze - "http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cijQqXDO0q.zip", ale bez Report Designer to nedáš do účta, odporúčam ho dokúpiť, budeš ho asi potrebovať aj do budúcna. Dúfam že pomôže.

mám report designer, aLE NIE SOM Až TAKá ZbEHLá V JEHO POUžíVANí.
PROSíM O POMOC.
otvorila som si uvedenú stránku, aj sa mi otvorila daná zostava, ale predpokladám, že by som ju mala niekam asi uložiť, pomôžeš, čo s tým....?
Dá sa tento typ zostavy hodiť do možností vo výbere tlačových zostáv, Ak áno, ako?
Ďakujem.
joki
24.08.09,23:40
Po stiahnutí súboru Zavaz(2).zip, tento rozbaľ napr. Total Commanderom, získaš súbor "Zavaz(2)". Ten prekopíruj do adresára Pohoda/TiskSK/Copy. V knihe "Prijaté faktúry" si vyber "Tlačové zostavy", myškou len označ tlačovú zostavu "Kniha záväzkov", v pravo hore stlač ikonu so zeleným +, ponúkne Ti pridať užívateľskú zostavu, voľne popisovateľné polia si popíš ako potrebuješ, len pole "Názov súboru" pomenuj "Zavaz(2)", názvy musia byť zhodné. Tymto si vytvorila užívateľskú zostavu. Keď budeš potrebovať tvoju zostavu, otvor "Tlačové zostavy" a vľavo pred "Kniha záväzkov" budeš mať mať malé +, na to + ťukni myškou, to sa rozbalí a ponúkne ti tvoju zostavu. Úplne prvý krát sa program opýta či má naviazať zostavu na existujúci súbor, potvď "Áno". Prípadne ešte napíš, rád pomôžem.
atka4
25.08.09,12:46
Po stiahnutí súboru Zavaz(2).zip, tento rozbaľ napr. Total Commanderom, získaš súbor "Zavaz(2)". Ten prekopíruj do adresára Pohoda/TiskSK/Copy. V knihe "Prijaté faktúry" si vyber "Tlačové zostavy", myškou len označ tlačovú zostavu "Kniha záväzkov", v pravo hore stlač ikonu so zeleným +, ponúkne Ti pridať užívateľskú zostavu, voľne popisovateľné polia si popíš ako potrebuješ, len pole "Názov súboru" pomenuj "Zavaz(2)", názvy musia byť zhodné. Tymto si vytvorila užívateľskú zostavu. Keď budeš potrebovať tvoju zostavu, otvor "Tlačové zostavy" a vľavo pred "Kniha záväzkov" budeš mať mať malé +, na to + ťukni myškou, to sa rozbalí a ponúkne ti tvoju zostavu. Úplne prvý krát sa program opýta či má naviazať zostavu na existujúci súbor, potvď "Áno". Prípadne ešte napíš, rád pomôžem.
Takže toto sa mi s Tvojou pomocou podarilo.:)
Neexistuje aj taká zostava (mimo salda), kde by som vedela položkovite rozpis úhrad (pohľadávok aj záväzkov).
Totiž mám aj veľkú firmu, kde je tých saldo-kontných prípadov veľa, takže ak potrebujem len narýchlo konkrétneho dodávateľa al. odberateľa, tak to niekedy trvá dosť dlho, pričom potrebujem len jedného konkret. zákazníka...
Ďakujem.
popr., kde by som našla iné podobné zostavy použiteľné pre Pohodu...?
Ale budem hľadať aj sama...:-);)

+ napr. pre JÚ nie je možné z pochopiteľných dôvodov urobiť zostavu saldo, takže výstupy z pôvodnej ponuky od dodávateľa SW sú neprehľadné.
joki
25.08.09,19:38
Vyber si knihu faktúr, prípadne si vyfiltruj požadovanú firmu, otvor tlačové zostavy, úplne dole rozbaľ - Kontrolné zostavy - Likvidácia faktúr, ak to nestačí, popíš čo potrebuješ. Rôzne tlačové zostavy si každý vytvára sám podľa potreby a skúseností s prácou s Report Designer. Už som to tu raz písal, vytvoriť zostavu sa dá, ale aby aj správne počítala. Ako som už napísal - popíš čo potrebuješ. Niekde tu som písal odkaz na faktúry OF a DF zoradené podľa abecedného zoznamu firiem, skús vyhľadať. Postup ako to dostaneš do Pohody poznáš. Tieto zostavy používaj s filtrom výberu - firma - skupina firiem - všetky - neuhradené - uhradené, a uvidíš aké získaš výstupy. Je tu - http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cij75trnmv.zip -
cloe
25.08.09,20:56
Takže toto sa mi s Tvojou pomocou podarilo.:)
Neexistuje aj taká zostava (mimo salda), kde by som vedela položkovite rozpis úhrad (pohľadávok aj záväzkov).
Totiž mám aj veľkú firmu, kde je tých saldo-kontných prípadov veľa, takže ak potrebujem len narýchlo konkrétneho dodávateľa al. odberateľa, tak to niekedy trvá dosť dlho, pričom potrebujem len jedného konkret. zákazníka...
Ďakujem.
popr., kde by som našla iné podobné zostavy použiteľné pre Pohodu...?
Ale budem hľadať aj sama...:-);)

Toto ide celkom jednoducho. Tak ako spomína predo mnou joki, otvoríš si prijaté faktúry, vyfiltruješ si konkrétneho dodávateľa a cez tlačové zostavy, úplne dole máš Kontrolné zostavy a tam Likvidácia faktúr. Tam vidíš ku každej faktúre aj kontrétnu úhradu.
atka4
26.08.09,08:00
Toto ide celkom jednoducho. Tak ako spomína predo mnou joki, otvoríš si prijaté faktúry, vyfiltruješ si konkrétneho dodávateľa a cez tlačové zostavy, úplne dole máš Kontrolné zostavy a tam Likvidácia faktúr. Tam vidíš ku každej faktúre aj kontrétnu úhradu.

Toto mám prelúskané, ď., ale to sú pre zákazníka nepoužiteľné zostavy, pretože tam nie sú ich čísla dokladov, t.j. on sa v nich nevyzná.
Túto zostavu prikladám k výstupu Kniha záväzkov alebo vyfiltrované Prijaté faktúry pre konkrétneho zákazníka, ale to sú už dve zostavy, kde sa treba hrabkať....
atka4
26.08.09,08:37
Vyber si knihu faktúr, prípadne si vyfiltruj požadovanú firmu, otvor tlačové zostavy, úplne dole rozbaľ - Kontrolné zostavy - Likvidácia faktúr, ak to nestačí, popíš čo potrebuješ. Rôzne tlačové zostavy si každý vytvára sám podľa potreby a skúseností s prácou s Report Designer. Už som to tu raz písal, vytvoriť zostavu sa dá, ale aby aj správne počítala. Ako som už napísal - popíš čo potrebuješ. Niekde tu som písal odkaz na faktúry OF a DF zoradené podľa abecedného zoznamu firiem, skús vyhľadať. Postup ako to dostaneš do Pohody poznáš. Tieto zostavy používaj s filtrom výberu - firma - skupina firiem - všetky - neuhradené - uhradené, a uvidíš aké získaš výstupy. Je tu - http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cij75trnmv.zip -

V prvom rade Ď za rady. (neviem už pridať bodík, lebo som ti pridala poslednému...)
Ako som popísala zostava Likvidácia faktúr, poznám, ale pre klienta nepoužiteľná zostava, lebo si nevie on odkontrolovať, čo bolo hradené - nie sú ich čísla faktúr.
Stiahla som si tieto zostavy, ale napriek tomu, že si vyfiltrujem firmu, stále mi zostava preberú celú agendu, t.j. všetkých dodávateľov/odberateľov - podľa typu priloženej zostavy.
ale nevadí, asi sa popasujem s RD,
Doposiaľ som si vyfiltrované /aj nie /údaje sťahovala do excellu a prerábala do kontingenčnej tabuľky, ale je to zdĺhavé a času nie je až toľko nazvyš....
S RD som sa ešte "nehrala"........tak až si nájdem čas...
Ale Ď joki aj cloe.
babi2
26.08.09,08:55
V prvom rade Ď za rady. (neviem už pridať bodík, lebo som ti pridala poslednému...)
Ako som popísala zostava Likvidácia faktúr, poznám, ale pre klienta nepoužiteľná zostava, lebo si nevie on odkontrolovať, čo bolo hradené - nie sú ich čísla faktúr.
Stiahla som si tieto zostavy, ale napriek tomu, že si vyfiltrujem firmu, stále mi zostava preberú celú agendu, t.j. všetkých dodávateľov/odberateľov - podľa typu priloženej zostavy.
ale nevadí, asi sa popasujem s RD,
Doposiaľ som si vyfiltrované /aj nie /údaje sťahovala do excellu a prerábala do kontingenčnej tabuľky, ale je to zdĺhavé a času nie je až toľko nazvyš....
S RD som sa ešte "nehrala"........tak až si nájdem čas...
Ale Ď joki aj cloe.
Keď si vyfiltrujem faktúry od jedného dodávateľa a dám si kontrolné zostavy a Likvidácia fa tak mi zostava dá iba toho konkrétneho dodávateľa s mojim evidenčným číslom a úhradou, tak isto je to pri odberateľských fa, nerozumiem prečo Ti to preberá všetky faktúry
atka4
26.08.09,10:53
Keď si vyfiltrujem faktúry od jedného dodávateľa a dám si kontrolné zostavy a Likvidácia fa tak mi zostava dá iba toho konkrétneho dodávateľa s mojim evidenčným číslom a úhradou, tak isto je to pri odberateľských fa, nerozumiem prečo Ti to preberá všetky faktúry
Ak to robím zo zostáv POHODY, v postupnosti ako píšeš, tak áno, ale ja som písala o výstupe z týchto zostáv http://www.cijoint.fr/cjlink.php?fil...cij75trnmv.zip (http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cij75trnmv.zip) , kt. priložil "joki".

uložila som to pod zostavy (prijaré faktúry/Vydané faktúry), ale vtedy mi to robí tú istú zostavu, ako je originál. Ak si vyselektujem čo potrebujem a spustím to cez Tisk/Copy, tak to urobí, čo chcem, ale nie z pridaných zostáv, kt. som pridala do stromu v pôvodnom náhľade tlač. zostáv...
Iste niekde robím chybu...
joki
26.08.09,19:19
Trochu som sa pohral, tu je odkaz - http://www.cijoint.fr/cjlink.php?file=cj200908/cijkcn2RpE.zip Je to zostava došlých faktúr s var. symbolom. Ešte raz a pomaly si prečítaj príspevok #32, len sa v názvosloví prispôsob. To ti musí zobrazovať priamo cez Pohodu. Ak Ti to nepôjde, napíš, rozpíšem sa podrobne. Zvádneme to, uvidíš. Cením si snahu.
iveta š.
04.02.10,18:46
Po stiahnutí súboru Zavaz(2).zip, tento rozbaľ napr. Total Commanderom, získaš súbor "Zavaz(2)". Ten prekopíruj do adresára Pohoda/TiskSK/Copy. V knihe "Prijaté faktúry" si vyber "Tlačové zostavy", myškou len označ tlačovú zostavu "Kniha záväzkov", v pravo hore stlač ikonu so zeleným +, ponúkne Ti pridať užívateľskú zostavu, voľne popisovateľné polia si popíš ako potrebuješ, len pole "Názov súboru" pomenuj "Zavaz(2)", názvy musia byť zhodné. Tymto si vytvorila užívateľskú zostavu. Keď budeš potrebovať tvoju zostavu, otvor "Tlačové zostavy" a vľavo pred "Kniha záväzkov" budeš mať mať malé +, na to + ťukni myškou, to sa rozbalí a ponúkne ti tvoju zostavu. Úplne prvý krát sa program opýta či má naviazať zostavu na existujúci súbor, potvď "Áno". Prípadne ešte napíš, rád pomôžem.
Dobrý večer,tiež sa trápim s tlačovými zostavami v Pohode.Váš príspevok mi pomohol.Chcem Vás ešte poprosiť o radu,či sa dá urobiť zostava vydaných faktúr za jeden mesiac,napr.od 1.1.-31.1.2010 a tiež zostava faktúr vystavených pre jedného odberateľa.Ďakujem.
Onko
04.02.10,22:56
Dobrý večer,tiež sa trápim s tlačovými zostavami v Pohode.Váš príspevok mi pomohol.Chcem Vás ešte poprosiť o radu,či sa dá urobiť zostava vydaných faktúr za jeden mesiac,napr.od 1.1.-31.1.2010 a tiež zostava faktúr vystavených pre jedného odberateľa.Ďakujem.

Na to netreba robiť novú zostavu, ale vyfiltrovať príslušné záznamy, ktoré sa majú v existujúcej zostave tlačiť, napr. cez funkcie v menu Záznam - Výber.
atka4
05.02.10,19:20
Po stiahnutí súboru Zavaz(2).zip, tento rozbaľ napr. Total Commanderom, získaš súbor "Zavaz(2)". Ten prekopíruj do adresára Pohoda/TiskSK/Copy. V knihe "Prijaté faktúry" si vyber "Tlačové zostavy", myškou len označ tlačovú zostavu "Kniha záväzkov", v pravo hore stlač ikonu so zeleným +, ponúkne Ti pridať užívateľskú zostavu, voľne popisovateľné polia si popíš ako potrebuješ, len pole "Názov súboru" pomenuj "Zavaz(2)", názvy musia byť zhodné. Tymto si vytvorila užívateľskú zostavu. Keď budeš potrebovať tvoju zostavu, otvor "Tlačové zostavy" a vľavo pred "Kniha záväzkov" budeš mať mať malé +, na to + ťukni myškou, to sa rozbalí a ponúkne ti tvoju zostavu. Úplne prvý krát sa program opýta či má naviazať zostavu na existujúci súbor, potvď "Áno". Prípadne ešte napíš, rád pomôžem.

Chlapci, poraďte.
Po up-grade na verziu 9401.3 mi táto zostava nefunguje /robí totožnú zostavu, ako je v pôvodná v SW, len je v zátvorke (2)/ , aj keď som ju opäť prihodila ako užívateľskú zostavu podľa príspevku "32".
Je to už treba nejako inak, alebo som niekde urobila chybu?

Ďakujem, ak budete mať čas:mee:
iveta š.
08.02.10,15:25
Ďakujem.Iveta
kimart
19.03.10,05:43
ahojte, chcem poprosiť o radu, ako je to s výkazmi v ju? mne ich zaokrúhľuje, a žiaľ sa mi podarilo také aj odovzdať na DÚ, vypisujete ich ručne, alebo v pohode, ako? ďakujem
Heni
19.03.10,06:50
ahojte, chcem poprosiť o radu, ako je to s výkazmi v ju? mne ich zaokrúhľuje, a žiaľ sa mi podarilo také aj odovzdať na DÚ, vypisujete ich ručne, alebo v pohode, ako? ďakujem

pozri lepšie na výkaz:
napr. Výkaz o príjmoch a výdavkoch v jednoduchom účtovníctve
k 31.1.2.2009 (v celých EUR)
;)
máš to priamo na výkaze napísané, že to MUSÍ byť zaokrúhlené na celé eurá ;)
Vivi
30.06.10,12:44
ahojte,nevedel by mi niekto poradit,ako vytvorit prevodak na mzdy v pohode?
JarkaL
30.06.10,12:51
Prevoďák na mzdy sa robí rovnako ako na všetky iné záväzky - samozrejme musíš mať zaúčtované mzdy a v rámci toho Ti zaradí odvody a mzdy hradené bezhotovostne medzi záväzky. Musíš mať ale vyplnené poisťovne a ich čísla účtov (to si už nepamätám, kde sa nahadzuje, ak na to neprídeš, tak poprvýkrát si to zadaj ručne a potom už len kopíruj každý mesiac ten istý príkaz a zmeň na ňom sumy)
JarkaL
30.06.10,12:56
Už viem, kde sa zadávajú č. účtov poisťovní - Mzdy, Zoznamy (celkom dolu) - Zdravotné poisťovne.