sima11
21.03.17,10:49
Zdravím, moja mama bola od zaciatku roka po cca polovicu juna PN (bola na PN este aj min. rok.), v cca polovicke juna dala vypoved, nasledne isla na UPSVaR, kde poberala podporu a ku koncu roka sa zamestnala cez agenturu.
Agentura jej vratila vsetky podklady na spravenie DP, nakolko nemali vsetky papiere ci co a tak si musi spravit DP sama.
Chcela by som sa opytat, ak bola cca pol roka na PN + Na UPSVaR, tak davka v nezamestnanosti je oslobodena od dane? Ak si bude uplatnovat nezdanitelnu cast zakladu dane na danovnika, tak si ju bude uplatnovat len za cas na PN + mesiac , co zacala pracovat (len obdobie, co bola zamestnana) alebo si moze uplatnit za cely rok, aj ked bola na UPSVaR?

A este jedna otazka, neviem, ci to bude aj jej pripad. Ak by dostala od byvaleho zamestnavatela odstupne,tak aj to sa bude zdanovat, vsak? to sa bude scitavat celkovy uhrn prijmov od zamestnavatelov.
A k odstupnemu by mala obdrzat aj nejaky doklad, ze ho dostala?

Za odpoved dakujem
Tweety
21.03.17,09:52
1.Dávka v nezamestnanosti nie je zdaniteľný príjem, do DP ju teda nadáš.
2. NČZD uplatníš 3803,33.
3. Kedže je odstupné zdaniteľný príjem, ak by ho dostala, bolo by zahrnuté v potvrdení o príjmoch zo ZČ...
Katy a R
21.03.17,09:57
teraz si spraví DP (typ A - ak nemala iné príjmy) za rok 2016 - tam idú len zdaniteľné príjmy - uvedie presne - z potvrdení od všetkých zamestnávateľov. Tieto potvrdenia sú aj povinnou prílohou k DP
Keď dodrží presný postup podľa poučenia - tak to zvládne ľavou zadnou:) NČZD je len jedna;) (3803) - v jej prípade bude mať isto preplatok na dani, ak nejakú daň platila?
sima11
21.03.17,22:23
dakujem pekne :) a este by ma zaujimala jedna vec ... v potvrdeni o zdan. prjimoch u byvaleho zamestnavatela u ktoreho bola dlhodobo na PN ma priznani danovy bonus.. vkolonke pocet mesiacov tam ma 6, no suma tam je len 21,41 ... to sa tam bude ako riesene ... a este jedna vec ... ako priloha k DP budu len prilohy o potvrdeniach od zamestnavatelov alebo aj nieco ine (napr. papier z UPSVaR za ake obdobie tam bola evidovana alebo nieco take) dakujem
veronikasad
21.03.17,22:25
doplň výšku hrubého príjmu zo zamestnania
veronikasad
21.03.17,22:34
Prílohou budú kopie potvrdení od zamestnávatela, rodné listy detí + potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa ukončilo povinnú školskú dochádzku Doplň výšku príjmu pre posudenie nároku na doplatenie DB za celý rok-
sima11
22.03.17,08:22
myslis od toho zamestnavatela v ktorom bol ten dan.bonus? .... ak hej, tak tam ma uhrn celkovy v sume 2027,19 a od druheho tam ma 840,77 .. a este sa chcem opytat, ak u druheho zamestnavatela, co sa zamestnala na konci roka nema ziaden danovy bonus ... a neviem ci si tam vobec vyznacila ... mam totizto oskenovu ziadost o spracovanie o vykonanie rocneho zuctovania (ktory jej to potom vratil) a tam v kolkonke ci si uplatnuje danovy bonus nema nic uvedene a od toho druheho zamesnavatela nema uvedene nic ohladom dan. bonusu .... tam jej ho ani nevyplacali a ktovie ci si o to dala ziadost.... a ako priloha by nestacil len rodny list ? ci je dane, ze musi byt aj to potvrdenie
veronikasad
22.03.17,08:55
Súčet hrubých príjmov od oboch zamestnávatelov dosiahol 6-násobok minimálnej mesačnej mzdy, preto si v daňovom priznaní môže uplatniť nárok na daňový bonus za celý rok 2016. DB vyplatený zamestnávatelom započítaš.

Daňové priznanie treba správne vyplniť. Uplatní si v ňom ročnú NČZD. Nemocenské a dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem.
veronikasad
22.03.17,08:58
kopie všetkých potvrdení, do DP zahrnaš príjem od všetkých zamestnávatelov.
sima11
23.03.17,11:19
dakujem velmi pekne ... este jedna otazka ... ako prilohy budu stacit potvrdenia o zdan. prijmoch od oboch zamestnavatelov, rodny list dietata + potvrdenie o navsteve skoly na dan. bonus ... a nie je treba k tomu prilozit aj nejaky papier z uradu prace, ze tam bola evidovana ? ... to netreba ? ... alebo staci do IX. oddielu - miesto na osobitne zaznamy danovnika dole do spodnej tabulky len napisat, ze v tych a tych mesiacoch bola evidovana na UPSVaR?
kn-alka
23.03.17,11:24
NIČ netreba, v DP sa uvádzajú PRÍJMY, žiadne obdobia ich nezaujímajú