edúlik
21.03.17,11:37
Dobrý deň, urobila som DP B .... do príjmu manželky k odpočtu som uviedla príjem, ktorý mala od zamestnávateľa na dohodu v 31 DP ako vlastný príjem. Živnostník vedeie daň.evidenciu takže som mu nahodila príjmy a danové výdavky ako majú byť, uplatnil si odpočet na seba, manželku a daňový bonus na dve deti. Manželka mala ako prílohu zo Sociálnej poisťovni doložené potvrdenie od poberaní dávky v nezemestnanosti v roku 2016 - danový úrad volal, že je potrebné podať opravné DP B a túto dávku v nezamestnanosti pripočítať do príjmu manžela (takto mi to povedal živnostník). Nepatria dávky v nezamestnanosti do príjmu, ktorý sa do DP nezapočítava? Ak ale áno, kde to mám v opravnom DP doplniť? Ďakujem
Katy a R
21.03.17,10:46
je to správne - treba opravné daňové priznanie.
Pozri si v § 11 zák o DzP - čo patrí do príjmu manželky. Spočítaš všetky príjmy manželky a uvedieš do príslušného riadku (je to aj v poučení podrobne vysvetlené)
kn-alka
21.03.17,11:03
pri uplatnení nezd.časti na manželku platia iné pravidlá, ako pri zdaňovaní vlastných príjmov:

https://podpora.financnasprava.sk/210790-Vlastn%C3%BD-pr%C3%ADjem-man%C5%BEelaky