mhucikova
14.07.06,17:22
Neviete prosím poradiť, či sa môže dennný študent VŠ zamestať na TPP skrátený úväzok?
Ďakujem za odpoveď
Zoltán Kovács
14.07.06,15:33
Neviete prosím poradiť, či sa môže dennný študent VŠ zamestať na TPP skrátený úväzok?
Ďakujem za odpoveď

Samozrejme, že sa môže na skrátený úväzok zamestnať. Nič tomu nebráni.
mhucikova
14.07.06,15:38
Aj na plný úväzok? Neviem prečo mi to nejako nesedí.. Nie je to nejako v rozpore so štatútom študenta? Ak sa zamestná, prestane za neho ZP platiť štát a bude platiť zamestnávateľ?
Zoltán Kovács
14.07.06,15:47
Aj na plný úväzok? Neviem prečo mi to nejako nesedí.. Nie je to nejako v rozpore so štatútom študenta? Ak sa zamestná, prestane za neho ZP platiť štát a bude platiť zamestnávateľ?

Pracovnú dobu môže mať rozvrhnutú tak, aby stíhal aj denné štúdium aj robotu. Od 08.00 do 14.00 škola, a od 16.00 do 24 hod robota.:D
mhucikova
14.07.06,15:52
Čiže klasický zamestnanec, dobre som to pochopila??
Apropo, ďakujem, že máš chuť komunikovať v piatok o siedmej, keď už väčšina "normálnych ľudí" vypína PC.
Zoltán Kovács
14.07.06,16:12
Čiže klasický zamestnanec, dobre som to pochopila??
Apropo, ďakujem, že máš chuť komunikovať v piatok o siedmej, keď už väčšina "normálnych ľudí" vypína PC.

Ano klasický zamestnanec, dokonca aj vyhlásenie môže podpísať. Vieš, keď je veľa roboty, tak sedím dosť dlho v robote, a ako oddych pustím si poradu.
Jana Motyčková
14.07.06,18:19
Ak sa zamestná tak zamestnávateľ bude študentovi odvádzať 4% do ZP z hrubej mzdy a 10% z HM doplatí. Ak popri tom ostane aj riadným denným študentom bude zaňho platiť aj štát. Takže bude 2x poistetný, síce žiadné výhody z toho nebude mať.

Pracovnú dobu môže mať rozvrhnutú tak, aby stíhal aj denné štúdium aj robotu. Od 08.00 do 14.00 škola, a od 16.00 do 24 hod robota.:D
Ja len toľko, že ak bude mať príjem vyšší za rok ako 3450x12 štát za neho platit nebude, ak bude mať nižší nebude platiť zamestnanec a zamestnávateĺ a bude platiť štát (čiže nie 2xplatba) - ale až v ročnom zúčtovaní sa to vyrovná, ak ho nezrušia.
DanielaSL
15.07.06,16:56
Myslím, že smith by si mal ten svoj príspevok vymazať, alebo aspoň opraviť, aby zbytočne neplietol iných. Ešte , že si to Janka správne usmernila.
Lllenka
11.08.06,07:37
chcem len pripomenút.. samozrejme ze mozes pracovat aj na plny uvazok ak si denny student.. a chcem pripomenut, ze tvoja mama moze na teba poberat pridavky na deti.. nema to s tvojim platom nic spoločne.. a este nahodou ak poberas socialne stipendium.. tak do kolonky prijem do rodiny sa započítava mzda aj teba aj tvojich rodicov.. len v tom pripade ak ty zarobis viac ako tych 3540,- /mesiac neviem presne tu sumu z hlavy.. ak zarobis menej nezapocitava sa tvoj plat.. to len pre zaujimavost.. :)