Adela
10.11.04,12:06
Dodávateľ nám fakturuje sprostredkovanie výroby. Aby sme si mohli uvedenú fa dať do uznaných nákladov, je potrebné mať doklad o tom,že dodávateľ je oprávnený vykonávať túto službu?

Ďakujem za odpovede
sway
10.11.04,11:21
Ja si pri nových dodavateľoch pýtam kópiu ŽL - alebo si ho pozriem na nete, takže vlastne viem či má v predmete živnosti tú ktorú činnosť, ale tiež by ma zauímalo, či to upravuje nejaké nariadenie.
Zlata
23.11.08,14:17
Slovenský platiteľ DPH sprostredkováva pre rakúsku firmu - platiteľa DPH v Rakusku výrobu. Výroba sa robí na slovensku. Výrobky dodáva už výrobca.
Predmetom otázky je ako faktúrovať sprostredkovanie_
Sprostredkovateľ faktúruje rakusanovi službu bez DPH?
Zlata
09.01.09,21:24
Prosím , Prosím, nevyjadrí sa niekto?
Zahraničný partner (bez registrácie DPH na Slovenksu) si u
slovenského platiteľa DPH objedná sprostredovanie výroby na Slovnsku. Hotové výrobky predáva už výrobca priamo zahraničnému partnerovi. Rada bysom vedela, ako sa má faktúrovať sprostredkovanie výroby. Či s DPH alebo nie.
Ďakujem.
Zlata
19.01.09,17:08
Prosíííííííííííím poraďte mi, Je to taká ťažká otázka, alebo mám smolu?
Prosííííííííííííííím.
sway
19.01.09,18:16
Prosím , Prosím, nevyjadrí sa niekto?
Zahraničný partner (bez registrácie DPH na Slovenksu) si u
slovenského platiteľa DPH objedná sprostredovanie výroby na Slovnsku. Hotové výrobky predáva už výrobca priamo zahraničnému partnerovi. Rada bysom vedela, ako sa má faktúrovať sprostredkovanie výroby. Či s DPH alebo nie.
Ďakujem.

Ja by som to fakturovala s DPH nakoľko miestom zd.plnenia je Slovensko. môj názor.
Zlata
19.01.09,19:00
Ja by som to fakturovala s DPH nakoľko miestom zd.plnenia je Slovcensko. môj názor.

V tom mám problém, keď mne by to pasovalo miesto plnenia podľa par. 15. ods.7,a podľa par. 15, ods. 8, pism b) .. že technické , spravovanie údajov a poskytovania informácií.
A tak by to bolo miesto plnenia podľa odberateľa, teda bez DPH.
sway
20.01.09,16:12
V tom mám problém, keď mne by to pasovalo miesto plnenia podľa par. 15. ods.7,a podľa par. 15, ods. 8, pism b) .. že technické , spravovanie údajov a poskytovania informácií.
A tak by to bolo miesto plnenia podľa odberateľa, teda bez DPH.

no neviem... asi je to vec interpretácie... mne to na spracovanie a poskytovanie informácií moc nesedí....:rolleyes:
Zlata
21.01.09,23:14
no neviem... asi je to vec interpretácie... mne to na spracovanie a poskytovanie informácií moc nesedí....:rolleyes:
Už mi vyriešenie tohoto problému súri, pretože potrebujú vystaviť pre odberateľa (v EU) faktúru a ja neviem poradiť ako.
Ľudovo povedané, ich služba je v tom , že našli vhodného výrobcu (zistili či má technické možnosti, kapacitné možnosti , vedomostné a odborné motnožnosti) požadovanú výrobu zrealizovať. Nakontaktovali tieto dve spoločnosti a robili odborný dohľad nad pretiehajúcou výrobou.
Čiže zabezpečili výrobcu a robia povedzme odborného garanta nad výrobou a túto službu potrebujú faktúrovať.
Prosím, skúste ešte poradiť!!!!!!!!!!