nartex
22.03.17,20:07
Ahojte, spor možno nie je správny výraz ale neviem to nazvať lepšie.
Forexu sa už venujem nejaký čas a samozrejme boli dni dobré aj zlé. V pondelok mi prišiel mail od jedného z brokerov s oznamom výhražky súdneho sporu za ohováranie ( v angličtine).
V skratke ide o to, že na jednom porovnávacom portáli brokerov je recenzia kde je uvedené meno podobné môjmu (nie celé) s veľmi nelichotivou recenziou s nadávkami a aj krajinou užívateľa. Recenzia bola pridaná v deň keď som na účte priešiel skoro o všetky peniaze (ale iba necelých tridsať dolárov, bol to iba čisto pokusný účet). Očividne si to broker dal do súvisu a vraj má všetky dôkazy na začatie súdneho sporu. Dokonca si naštudovali aj nejaké slovenské zákony.
Dali mi pár dní na stiahnutie ten recenzie. Písal som mail s vysvetlením že hoci nie som autor žiadam ich o zmenu mena autora príspevku a najlepšie aj vymazanie všetkých vulgarizmov s následkami ktorými mi tento broker hrozí. Odpovede ani samotnej zmeny príspevku som sa nedočkal.
Broker je zo Sejšel, právnikov má vraj v Nigérii. Sám neviem čo sa vlastne chcem spýtať. Môže toto vôbec byť realita? To sa ako a na základe čoho chcú súdiť? Ja by som bol najradčej keby ten príspevok zmyzol z webu a boli by spokojní oni aj ja, keďže mne podobné meno aa tam spája s tam hlúpim príspevkom. Čo by ste robili vy?
Soňa K
22.03.17,19:40
Aj ja by som sa na to vykašľala .... ak vieš po anglicky tak, ako po slovensky, nie je isté, že Ti píšu, čo uvádzaš.
Braňo
23.03.17,06:06
podľa IP adresy by sa dalo zistiť, či si to pridal Ty, či nie, ale pokiaľ máš čisté svedomie, tak nie je dôvod sa obávať.
Oliwa
23.03.17,08:24
Seychely a Nigéria - už to samo o sebe vzbudzuje nedôveru...
Ty sa fakt obávaš, že nejakí právnici z Nigérie Ťa zažalujú?
Predpokladám, že najbližšie Ti príde suma, ktorú máš zaplatiť, ak nechceš, aby Ťa žalovali...
Ing. Ľubomír Janoška
23.03.17,09:06
Seychelly, Nigéria, "meno podobné môjmu" - provokácia jak vyšitá.
Už nestačí vypisovať maily o dedičstvách, útočia na nových frontoch.
UctoPRO
24.03.17,09:16
Tipujem študent, ale sklamaný by som bol keby to bol študent vysokej školy. Odsúdenie za ohováranie podľa zakonov Seychell. To bude zlé, už si tam offshore spoločnosť nezaložíte :-). Ale v Europe to budú vymáhať ako SR na Seychellach. No bude treba zarábať viac na forexe, aby bolo na prípadné súdne spory.