Alivia
23.03.17,08:03
Mám narodené dieťa , dievčatko 13.9.2012. Je teraz v škôlke s o rok mladšími deťmi vzhľadom na to , že je narodená v septembri. Odklad do školy jej nechcem dávať aj keď je narodená v septembri, tie 2 týždne , mne to pripadá pritiahnuté trochu. Dieťa je šikovné, učí sa rado. Bola som ešte v minulom roku za riaditeľkou, aby mi ju posunula o triedu vyššie, že jej odklad dávať nebudem, a aby bola medzi seberovnými, lebo medzi tými mladšími deťmi sa mi zdalo, že aj psychicky ide pomaly na ich úroveň. Na to mi povedala, že ona mi ju neposunie, lebo že robia problémy už aj deťom narodeným v auguste, že ich nechcejú dávať do školy,a že ona deti zatrieďuje tak ako to je . Takže som koncom februára tohto roku volala do jednej školy a riadiťeľ mi povedal, že to vôbec nie je pravda, lebo oni prijímajú aj deti narodené v 10 mesiaci a majú aj decembrové dieťa. A že on by tak isto chcel keby mal dieťa v mojom veku aby vychádzalo škôlku s tými deťmi, čo idú do školy. Takže sa chystám za riaditeľkou znovu a neviem na čo mám apelovať, aby som ju presvedčila a aby som mala aj neaké argumenty.
ivka70
23.03.17,07:10
V skolke nemusi byt presunuta medzi starsie deti, nic sa neudeje, ak pojde do skoly aj s nizsej skolkarskej triedy.
Na zapis do skoly s nou ist mozete, aj tak bude potrebovat vysetrenie skolskej zrelosti, o ktore mozete poziadat sami.
Ja by som ju dala najskor otestovat a potom az s vysledkom, ze je zrela na skolku dochadzku isla za riaditelkou skolky so ziadostou o preradenie, ak tak velmi chcete.
http://www.ppprk.sk/materialy-2/zapisy-prvakov/skolska-zrelost/
mexico
23.03.17,07:23
Pohlad z druhej strany:
My mame dcerku nar. 10.9., testy skolskej zrelosti spravila bez problemov, dokonca riaditelka v skolke sa nas pytala ci ju nechavame v skolke s ostatnymi alebo pojde skor. My sme sa rozhodli ze ostava a pojde do skoly neskor. Ber to tak ze ak by isla "skor"bude tam mat spoluziakov o rok starsich, aby neskor nemala problemy s tym ze je v triede najmladsia . Je to z vlastnej skusenosti, ja som oktobrovy, isiel som skor a bol som vzdy tercom detskych zartov a pod. vzhladom na to ze som bol od niektorych o rok mladsi.
Treba este brat do uvahy okrem rozumovej zrelosti aj emocnu zrelost, nam sa dcera zdala este velmi detska, sice uz vedela citat a pocitat ale mala problem s dlhodobejsim sustredenim a udrzanim pozornosti.
Teraz s odstupom casu (dcera je uz piatacka) vobec nelutujeme, ona ten rok nic nezmeskala, skor by som povedal ze trochu dozrela co sa tyka "detskeho" spravania, hlavne oni isli do skoly partia zo skolky takze to pre nu vobec nebola taka prudka zmena ze zrazu nikoho nepozna, udrzali/zosilnili jej kamaratstva

takze skus sa na to pozriet aj z tejto strany
lujza.j
23.03.17,07:39
ja som 12.9....testy ok dali ma teda skor....plakavala som na wc za mamou(:....som dyslektik a dysgrafik...netvrdím,že to ma suvis.....moje decko 25.9..isla neskor o nič neprišla...ja som to nelutovala....