ivti
15.07.06,11:17
Ako je to s nákladným autom v JU? SZČO kúpil autá na lízing, pre vlastné potreby, teda nie pre poskytovanie prepravy iným, aké doklady musia byť v účto? Stačí len kniha jázd?Ide o autá dve, jedno do 3,5t, druhé do 12t. Ďakujem.
Zoltán Kovács
15.07.06,11:05
Ako je to s nákladným autom v JU? SZČO kúpil autá na lízing, pre vlastné potreby, teda nie pre poskytovanie prepravy iným, aké doklady musia byť v účto? Stačí len kniha jázd?Ide o autá dve, jedno do 3,5t, druhé do 12t. Ďakujem.

Musíš auta zaradiť do obchodného majetku firmy. Účtovať mesačné splátky, samozrejme rozučtované na splatku istiny, finančnéj služby, prípadne poistenia. Na konci roka odpis. Musíš zaplatiť cestnú daň, aby si mohla účtovať horeuvedené veci.
Ale otázka je či to kupoval na firmu, alebo ako občan, ale zrejme na firmu. Musí zakúpiť dialničnú známku, nakoľko nákladné auta nad 3,5 t musí mať tieto nálepky aj na cestách I. triedy.
ivti
15.07.06,19:40
A stačí viesť len knihu jázd? V tom väčšom aute sa nachádza digitálny tachograf, potrebujeme ho kvôli účtovníctvu alebo kvôli čomu?Ďakujem.
Manual
15.07.06,20:03
A stačí viesť len knihu jázd? V tom väčšom aute sa nachádza digitálny tachograf, potrebujeme ho kvôli účtovníctvu alebo kvôli čomu?Ďakujem.
ivti, digitálny tachograf sa používa na skontrolovanie trasy jazdy, kadiaľ vodič išiel. Pre účtovníctvo to nemá význam, akurát pre vedenie KJ, vie presný počet km ako jazdil. Ale zatial nikto nechápe, prečo tie autá kupoval do firmy a používať ich bude súkromne. Pokiaľ nenapíšeš "polopate" čo máš za úmysel, tak je ťažko radiť...;)
Pekný večer...:)
Manual
15.07.06,20:07
Ale ak autá nepoužíva pre firmu, tak SZČO si môže kontrolovať "najatých" šoférov kadial jazdili oproti tomu kam boli poslaní. Inak KJ pri súkromnom používaní netreba, ale potom keď sa nepoužívajú na firemné účely, tak by mali tie autá niekde na dvore stáť. Je to z Tvojej strany zahmlené tajomným rúškom.
Pekný večer...
Paula
15.07.06,20:07
Myslím, že zadávateľ otázky mal na mysli, to, že nebude poskytovať prepravu iným, bude prepravovať iba svoj tovar, či materiál.
Manual
15.07.06,20:09
Myslím, že zadávateľ otázky mal na mysli, to, že nebude poskytovať prepravu iným, bude prepravovať iba svoj tovar, či materiál.
Tak potom treba KJ ako pre firemné vozidlo a všetko čo s tým súvisí;)
ivti
15.07.06,20:24
Je to presne ako uviedla Paula, auto sa používa len na vlastné firemné účely, na prepravu firemných vecí, súkromne nie.
Čo sa myslí tým: "KJ a všetko čo s tým súvisí"?
abel
16.07.06,06:19
ivti, KJ je kniha jázd.
ivti
16.07.06,10:21
Zaujímalo ma, čo sa myslí tým "a všetko čo s tým súvisí"
Jana Acsová
16.07.06,10:46
Zaujímalo ma, čo sa myslí tým "a všetko čo s tým súvisí"Kniha jázd by mala obsahovať napr:
- meno vodiča,
- dátum jazdy,
- účel jazdy,
- počet najazdených km,
- odkiaľ - kam - kedy (časový údaj),
- režim jazdy,
- čerpanie PHM a pod.
Následne na to nadväzuje vyúčtovanie spotreby PHM, vykázanie spotreby, nadspotreby ...

Takže napríklad toto s tým súvisí.
Adula
27.06.09,10:12
Chcela by som sa spýtať, kúpili sme na nákladné auta monitoring, teda mi z počítača vytlačí knihu jázd za celé obdobie ako potrebujem, doteraz mi vypisovali stazky a podľa toho som robila aj diéty, myslíte, že by to stačilo keby som si vytlačila knihu jázd a šoféri by už nevypisovali jazdy, ale len tú prvú stranu, aby sa vedelo, čo sa prepravovalo a aj o aké auto sa jedná, šofér a pod. Ďakujem.
Evanka
27.06.09,11:15
Chcela by som sa spýtať, kúpili sme na nákladné auta monitoring, teda mi z počítača vytlačí knihu jázd za celé obdobie ako potrebujem, doteraz mi vypisovali stazky a podľa toho som robila aj diéty, myslíte, že by to stačilo keby som si vytlačila knihu jázd a šoféri by už nevypisovali jazdy, ale len tú prvú stranu, aby sa vedelo, čo sa prepravovalo a aj o aké auto sa jedná, šofér a pod. Ďakujem.
Áno, vygenerovaný záznam o prevádzke MV a zadané údaje 1. strany postačia.
Adula
27.06.09,12:26
Ďakujem veľmi pekne. Lebo to monitorovanie sa platí, tak prečo to neuľahčíť, aj mne, takisto aj šoférom. ďakujem ešte raz.