janci10
15.07.06,12:51
Dobrý deň prajem,

chcel by som opýtať na nasledujúcu záležitosť: keď mám dobitie telefónnej karty mobilnému operátorovi bankovým prevodom - čo je daňovým dokladom? mám to zaúčtovať priamo z banky oproti nákladu? táto transakcia neprejde cez zúčtovacie vzťahy?

Za odpoveď vopred ďakujem.
duficek
15.07.06,12:54
dokladom je vypis z uctu. ja karty dobijam cez internet, jediny doklad je u mna ten vypis, podla VS viem platbu identifikovat
janci10
15.07.06,12:59
Ďakujem za odpoveď,

presne takto to musím aj zaúčtovať - problém je, že výpis z bankového účtu nie je daňovým dokladom. A v tomto prípade sa jedná o ceninu, čiže je bez DPH, dúfam, že sa nemýlim... ja osobne veľmi nerád účtujem bez zúčtovacích vzťahov.
Paula
15.07.06,13:23
Daňovým dokladom by bola faktúra, ktorú vám na požiadanie dodatočne vystaví váš operátor. Ale málokto si ju vyžiada a teda účtuje dobitie kreditu priamo do výdavkov. Na túto tému sa tu už viackrát debatovalo, doporučuje sa registrovať tel. číslo na firmu a účtovať na základe faktúr.
Jana Acsová
15.07.06,13:27
presne takto to musím aj zaúčtovať - problém je, že výpis z bankového účtu nie je daňovým dokladom. A v tomto prípade sa jedná o ceninu, čiže je bez DPH, dúfam, že sa nemýlim... ja osobne veľmi nerád účtujem bez zúčtovacích vzťahov.No myslím, že sa mýlite. O ceninu ísť podľa môjho názoru nemôže. Jedná sa o klasické telekomunikačné služby. Nie je možné preklasifikovať službu z dôvodu iného typu úhrad. A ak ste platiteľ dane, problém je aj so zaúčtovaním DPH.
Doporučujem iný typ úhrady, resp. neviem presne o čo sa jedná, dozistiť si, či predmetnú platbu nie je možné zo strany firmy Orange premietnuť do faktúry (dokladu).
duficek
15.07.06,13:46
takze takto - cenina by to bola v pripade, keby si kupil v trafike dobijaci kupon (kupon mozes pouzit hocikedy, ako napr. stravne listky). k tomu kuponu dostanes aj blocek s vycislenou DPH.

ak kupujes kredit bankovym prevodom, resp cez internet banking, nikde tu nevstupuju ceniny...pre neplatcu DPH staci ako doklad vypis z uctu. platca DPH si moze vyziadat doklad o zaplateni s vycislenou DPH...aspon ja takuto volbu pri internet bankingu mam (doklad by mal dojst postou)
elPi
15.07.06,13:57
Zo stránky T-Mobilu som urobil výcuc - kedy vystavia faktúru za dobitie Easy a čo k tomu treba, ale len po platbe cez Internetbanking, cez bankomaty, alebo v Tipose.
janci10
15.07.06,15:03
Veľmi pekne ďakujem za informácie,

no takto: mobilny operátor ani faktúry nevystavuje, napriek tomu, že mobil je písaný na firmu.Všetky transakcie, čo prebiehajú, sú len to dobitie kreditu. Ale teda riešením je vyžiadať si u operátora vystavenie faktúry.

Operátorom je, samozrejme, Orange :) - takže za to infos z T-mobilu ďakujem, ale musím to vyriešiť s konkurenčnou firmou.
zuveska
15.07.06,17:56
Aj Orange, na požiadanie, vystaví daňový doklad ku kreditom dobíjaným cez bankomat.