x99
23.03.17,11:31
Manžel je SZCO JU ma firemné auto a ja ako SZČO jazdím na tom aute pre neho bezplatne, aká zmluva by mala byť medzi nami? Môžem túto službu vykonávať bezplatne pre neho? ďakujem
Tweety
23.03.17,11:42
AK si dôchodkovo poistená, potom môžeš vypomáhať bez zmluvy . AK nie si, potom ide o nelegálne zamestnávanie.
x99
23.03.17,11:47
nie nie som, platím si len zdravotnú poisťovňu, takže mi manžel nemôže požičať auto, aby som ho zastúpila na rokovaní??
Tweety
23.03.17,11:49
nemôžeš pre neho pracovať bez zmluvy,
x99
23.03.17,11:55
ved to sa pýtam, či je nejaká zmluva čo by mohla medzi nami byť, ale či je možné bez odmeny za to že sme manželia, ďakujem
UctoPRO
23.03.17,15:42
ja ako SZČO - teda ak ste SZCO / ičo: xyz/ a manžel je tiež SZCO / ičo: zyx/, tak môžete uzavrieť iba zmluvu podľa obchodného zákonníka - aj nepomenované zmluvy §269 ods. 2 . Neide to žiadne NELEGALNE zamestnanvanie.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-513#cast3