ldi
15.07.06,12:55
Nazdar priatelia .
S manželkou máme skoro 50rokov ale nemáme žiadne skúsenosti so zahraničnou dovolenko , iba práca a deti.
CHceli by sme si konečne trocha dovoliť , hlavne odpočinúť.
Do úvahy pripadá september a rád by som si nechal poradiť nejakú skutočne
príjemnú dovolenku hlavne s kvalitným ubytovaním na nejakom Španielskom
alebo Gréckom ostrove prípadne niekde inde.
DanielaSL
15.07.06,17:04
Odporúčam ti toto, aj keď je to iná lokalita. V hoteli je all inclusive , takže máš o všetko postarané. Bola som v Turecku aj v septembri, je tam stále teplo a more teplé ako polievka , akurát sa večer skôr stmieva.
http://www.porada.sk/t29329-turecko.html
kukučka
15.07.06,18:30
a v CHorvátsku domáci chodia k moru až v septembri a októbri
KEJKA
15.07.06,18:33
syn bol na gréskom ostrove LESBOS a nevedel si to vynachváliť. Síce polpenzia, ale mu to stačilo, raňajky švédske stoly, on je šrotovník, a ked hovoril, že to stačilo, tak je čo povedať.
Klud, nádherné more, vraj by druhý raz inam ani nešiel.
ldi
16.07.06,06:45
Ahoj Kejka ,

mohol by som poprosiť v ktorej časti ostrova Lesbos , prípadne hotel.
Ďakujem.
DanielaSL
16.07.06,08:58
Laco ak si chceš užiť príjemnú a bezstarostnú dovolenku , tak ti odporúčam all inclusive. Z vlastných skúseností viem, že grécke ostrovy sú pomerne drahé. K polpenzii len toľko - som žena a nie ktovieaký jedák, ale aj pri mori sa hlad okolo obeda hlási. A ak už nie hlad , tak smädná som celý deň určite. Výhoda all inclusive....že môžek kedykoľvek z lehátka spod slnečníka - za ktoré neplatím - vstať a ísť si zobrať piť čo chcem a koľko chcem. Čo podľa mňa v tej horúčave je k nezaplateniu. Minule som pozerala ponuky last minute a neviem v ktorej lokalite to bolo , tak rozdiel medzi polpenziou a all inclusive bol len 900,- Sk.
KEJKA
16.07.06,11:03
Ahoj Kejka ,

mohol by som poprosiť v ktorej časti ostrova Lesbos , prípadne hotel.
Ďakujem.
nuž to netuším, ale nechal tiu nejaké fotky a skusim to zistiť.
Ale aj ja uznávam k moru len all inclusive... a last moment, či last minute... ak si môžete dovoliť hocikedy zdvihnuť kotvy a letieť....
ajobs
16.07.06,12:07
Ja mám veľmi dobré skúsenosti so španielskymi ostrovmi - či už sú to Baleáry alebo Kanárske ostrovy. Teraz 23.7.2006 idem s rodinou do tohto hotela http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=5, máme program all inclusive, po návrate môžem napísať, akú bola skutočnosť.
KEJKA
16.07.06,12:13
nuž to netuším, ale nechal tiu nejaké fotky a skusim to zistiť.
Ale aj ja uznávam k moru len all inclusive... a last moment, či last minute... ak si môžete dovoliť hocikedy zdvihnuť kotvy a letieť....
nuž a ja som zistila, že bol v hoteli PELA a toto je z webstranky......
................. Prvou zastávkou počas transferu z letiska do jednotlivých letovísk na ostrove Lesbos bude mesto Skala Kallonis. Nájdete tu atraktívny prístav, rybie taverny, lákavé nočné kluby, bary, obchodíky. Len približne 150m od začiatku mesta a v rovnakej vzdialenosti od piesočnatej pláže stojí hotel Pela. Tri budovy uprostred pestovanej záhrady, sýtozelené stromy, trávnik, ružové kvety v neodmysliteľných červených črepníkoch vytvárajú podmienky príjemne strávenej dovolenky.

Ubytovanie:
klimatizované, štandardne zariadené izby pre 2 osoby s možnosťou prístelky. Izby majú telefón, rádio, kúpeľňu/WC (vaňa alebo sprcha, sušič na vlasy), balkón/terasa s výhľadom na more, pohorie, bazén alebo záhradu.
Chladnička na vyžiadanie za poplatok, trezor je možné prenajať si na recepcii.

Vybavenie:
recepcia, lobby bar s krbom a TV/ SAT, reštaurácia s terasou, bazén, bar pri bazéne, snack bar, izbový servis.

Stravovanie:
polpenzia: raňajky – bufet, večere – servírované (pestré menu každý deň, predjedlo, hlavné jedlo, dezert/ovocie) polpenzia: raňajky – bufet, večere – servírované (pestré menu každý deň, predjedlo, hlavné jedlo, dezert/ovocie)

Názor CK:
Príjemný hotel v blízkosti jedného z najatraktívnejších miest ostrova Lesbos. ružové kvety v neodmysliteľných červených črepníkoch vytvárajú podmienky príjemne strávenej dovolenky. Príjemný hotel v blízkosti jedného z najatraktívnejších miest ostrova Lesbos. ružové kvety v neodmysliteľných červených črepníkoch vytvárajú podmienky príjemne strávenej dovolenky.
=================
Ale opakujem, toto bola synova dovolenka, my s manželom sme boli all inclusive aj v Dominikánskej rep. a boli to vždy najnaj dovolenky, bez starosti. Najmä ide o ten pitný režim.
DanielaSL
16.07.06,13:27
Ja mám veľmi dobré skúsenosti so španielskymi ostrovmi - či už sú to Baleáry alebo Kanárske ostrovy. Teraz 23.7.2006 idem s rodinou do tohto hotela http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=5, máme program all inclusive, po návrate môžem napísať, akú bola skutočnosť.

Tono vyzerá to, že si dobre vybral , daj vedieť ako bolo.
viktoria
16.07.06,15:38
V prvom rade sa treba rozhodnúť či preferujete rušné stredisko s obchodíkmi čulím nočným životom alebo skôr by ste si oddychli v kľudnejšom prostredí. Ak plánujete ostať počas celej dovolenky v hoteli, je výborný all inclusive, ale ak by ste chceli poznať aj iné časti ostrova, a rad by absolvovali fakultatívne výlety, lepšie si vybrať polpenziu. Každý ostrov ponúka niečo iné, jedinečné, len treba si vhodne vybrať, inak može byť dovolenka aj nočnou morou.
ldi
16.07.06,15:58
Asi si budeme chcieť určite odpočinúť a preto by sme si chceli dobre vybrať.
DanielaSL
16.07.06,16:25
Tak sleduj last minute a veľmi opatrne vyberaj hotel , aby bol podľa tvojich predstáv .....a potom skús si ho nájsť v nejakej recenzii a prečítaj si o ňom. Niektoré cestovky majú na svojej stránke hodnotenia hotelov , ale nájdeš aj tu.....
http://www.recenzie-hotelov.sk/

http://www.invia.sk/

Ja som si svoju dovolenku vyberala ešte na jar , chcela som rozhodne Turecko a v katalógoch ma nič nezaujalo. Ten , ktorý som ti prilepila na začiatku, som si nakoniec vybrala na základe takejto recenzie a neľutujem, splnilo to všetko, čo som od dovolenky očakávala.
bepo
16.07.06,17:06
Ja mám veľmi dobré skúsenosti so španielskymi ostrovmi - či už sú to Baleáry alebo Kanárske ostrovy. Teraz 23.7.2006 idem s rodinou do tohto hotela http://www2.hydrotour.sk/index.php?www=hotel_detail&id_hotel=5, máme program all inclusive, po návrate môžem napísať, akú bola skutočnosť.
Tóno určite napíš,ja tam idem taky tak ale neskôr.
All inclusive je dobrý len tá hotelová strava nie je vončo,ja rád idem do miestnej reštiky.
ajobs
17.07.06,10:31
Tono vyzerá to, že si dobre vybral , daj vedieť ako bolo.

OK-dám:) :)
DanielaSL
10.08.06,10:46
OK-dám:) :)

Tóno, asi si už doma...ako bolo?Sľúbil si napísať.:)
ajobs
10.08.06,10:48
Tóno, asi si už doma...ako bolo?Sľúbil si napísať.:)

Chce to trocha viac času, ale zajtra napíšem viac - dnes som veľmi busy.
Jedným slovom - vynikajúce, vrele odporúčam.:) :)
DanielaSL
10.08.06,10:50
O.K. a prilep aj nejaké foto.....
ajobs
10.08.06,18:16
Tak, tu sú sľúbené detaily nášho pobytu na Ibize v hoteli Tarida Beach. Kapacita Taridy Beach je 1300-1600 ľudí, z toho bolo 350 Slovákov – 2 lietadlá z Bratislavy a 1 lietadlo z Košíc. Pri príchode na recepcii hotela urobia kartu s fotkou vašej rodiny, ktorá slúži ako doklad na služby Gold All inclusive. Na druhý deň urobia zdarma aj ďalšiu kartu, tretia a ďalšie karty sú už za poplatok.
Strava: raňajky, obedy, večere, počas obdobia 10:30-18:00 podávanie sendvičov, hamburgerov, hot-dogov, zmrzliny, sladkého pečiva apod. Kvalita a rozmanitosť jedál vynikajúca, na raňajky množstvo pečiva, salámy, šunka, syry, zelenina a ovocie tých najrozmanitejších druhov, obedy a večere 4-6 druhov rôzneho mäsa, polievka, priamo v reštaurácii pripravované ryby a pečené mäso, cestoviny, rôzne druhy omáčok, morské príšerky, ovocie sa striedalo - ananás, hrozno, broskyne, marhule, dyne, hrušky, jablká, kiwi a neviem čo ešte. Bar bol otvorený od 10:30 do 23:30, podával sa široký sortiment alkoholu (Jim Beam, Ballantines, koňaky, sangria, kokteily, víno, šampanské, nealko Cola, Sprite, Fanta, čapované pivo domácej značky Estrella Damm).
Pláž: malá, veľmi pekná a čistá, žiadne masy ľudí na nej. Lehátko stálo 5 a slnečník tiež 5 €. Vlny na mori niekedy striedalo pokojné obdobie bez vĺn. More bolo plytké dosť ďaleko od brehu, takže bolo vhodné pre deti aj neplavcov. Plavci si mohli prísť na svoje ďalej od brehu, pri šnorchlovaní. Sem-tam sa objavili malé rybky, ktoré nepríjemne pichali (ale znesiteľne), občas bola v mori malá medúza, ale prežili sme to.
Zábava: asi 12 animátorov (2 Slováci, Taliani, Angličan, Nemci a Španieli). Denne sa robili rôzne aktivity – vodná gymnastika, vodné pólo, aerobik, strečing, plážový volejbal, streľba lukom aj zo vzduchovky, crazy games, a možno ešte niečo, čo ma teraz nenapadne. Boli tam aj kurzy potápania. Večer o 22:00 začínal hlavný program, napr. Hollywood, Magic Show, Kabaret, Flamengo show, apod., po programe bola ešte krátka diskotéka (hlavne pre deti) do 24:00. Všetko toto organizovali, moderovali, hrali a tancovali animátori, ktorí boli všestranní a skvelí.
Ubytovanie: pekné, veľké štúdio, s mramorovou kúpelňou, s balkónom a výhľadom do záhrady. Bývali sme na konci areálu hotela – asi 7 minút od pláže, ale mali sme tam veľmi tiché ubytovanie. 2 postele a 1 prístelka (gauč), za poplatok 38 € sa dal prenajať trezor. V štúdiu bola aj chladnička, TV, klimatizácia a stropný ventilátor.
Okolie a výlety: dedinka Cala Tarida je malá osada bez rušného nočného života – ten sa dá „navštíviť“ v mestách Eivissa a Sant Antoni, kde sme si boli pozrieť neopakovateľný západ Slnka. Sedeli sme v Café del Mar, počúvali podmanivú hudbu v štýle José Padillu a popíjali nápoje. Keď slnko o 21:10 zapadlo, všetky kaviarne na pobreží Sant Antoni sa vyprázdnili ako na povel a mladí ľudia smerovali do svetoznámych diskoték, napr. Pacha, Privilege, El Divino. Vstupné do nich je od 20 do 70 €, za 1 nápoj štandardná cena 10 €, takže tam sme neboli. Cestovné autobusom do Sant Antoni stojí 1,30 € na osobu ( zastávka busu je 100 metrov od hotela Tarida Beach pri supermarkete La Sirena ). Späť sme išli taxíkom za 18 €.
Požičanie auta je v cene Gold All Inclusive na 2 dni, ale poistka stojí 29 € na deň+ benzín, tak sme napr. výlet do nočnej Ibizy (Eivissa) absolvovali autobusom so sprievodcom. Cena zájazdu je 30 € na osobu, deti sú za polovičnú cenu, vo Fischeri je to za 25 €. Prejde sa celá Dalt Vila (Staré mesto) zhora nadol, čo trvá cca 1-1,5 hodiny. Potom je rozchod až do 01:00, v meste sa dá nakupovať, sadnúť si do reštaurácie, či prosto pozorovať nočný ruch.
Celodenný výlet na Formenteru (v cene s obedom - paella s nápojmi) bol fantastický. Krásne pláže, priezračné plytké more, jachty, jachtičky až lode na dohľad a plavba v dĺžke cca 1 hodiny boli nezabudnuteľné. Ráno sa odchádza o 7:45 a návrat je o 18:30.

Moje odporúčanie je – určtite navštívte Ibizu a samozrejme hotel Tarida Beach.
evka.ba
10.08.06,22:43
Mne sa velmi pacil Thasos je to taky skor vidiecky ostrov, je tam pokoj aj zabava. Kludne by som sa tam aj odstahovala :o)
Je to len cca dve hodky letu a super kuchyna, vzduch, voda, ludia...... hm no proste sen....