kudal
23.03.17,13:17
Riaditel firmy nesie zodpovednost za BOZP a PO na pracovisku, ale nieco je zle, pokial veduci oddelenia v danej firme neberie BOZP a PO na svojom oddeleni za prioritu. Maju to v pracovnej náplni, samozrejme, ale mozem im vystavit dokument, ze nielen riadite firmy je zodpovedny, ale aj oni samotni su? Máte s tým skúsensosti?
willma
23.03.17,14:10
odpoveď nájdeš v zákone o BOZP - sú tam paragrafy čo sa týka zodpovednosti.
kudal
24.03.17,06:49
to som si precitala, ale nie je tam nic ohladom "osobnej zodpovednosti veduceho zamestnanca", je tam spomenutý len "zodpovednost zamestnavatela", mozem na toto vytvorit internu smernicu?
kamosBA
24.03.17,06:50
Odvolajte sa na § 6, ods. 8 zákona č. 124/2006 Z. z. Tam je to úplne jasne definované.
kudal
24.03.17,06:58
(8) Úlohy zamestnávateľa v oblasti starostlivosti o bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci sú povinní zabezpečovať vedúci zamestnanci na všetkých stupňoch riadenia v rozsahu úloh vyplývajúcich z ich funkcií. Tieto úlohy sú rovnocennou a neoddeliteľnou súčasťou ich pracovných povinností.

A hned som to nasla. nerozumiem, ze som tovcera nevidela. Vdaka.

Vsetci to uz maju v pracovnych naplniach. Mozem samostatne vytvorit pre nich individualne "tlacivo" podpisane riaditelom, ze "ty XY podla paragrafu... atd si zodpvoedny za ....-budem citovat" a bude to mat vahu a v pripade nerespektovania maju porusenie pracovnej discipliny?
willma
27.03.17,07:11
Smernice BOZP vypracováva technik BOZP
kudal
27.03.17,10:57
vdaka:) pojdem za nasim bozp:)