D betka
15.07.06,19:26
Prosím o radu, pri kúpe motorky v Maďarsku bez DPH. Neviem ako sa u nás postupuje v tomto prípade a či je nejaký časový limit na podanie daň.prizn.-DPH a má spoločnosť nárok na odpočet DPH?
Čo sa cestnej dane týka , netreba ju platiť - prosím o potvrdenie. ĎAKUJEM!
Zoltán Kovács
15.07.06,18:15
Prosím o radu, pri kúpe motorky v Maďarsku bez DPH. Neviem ako sa u nás postupuje v tomto prípade a či je nejaký časový limit na podanie daň.prizn.-DPH a má spoločnosť nárok na odpočet DPH?
Čo sa cestnej dane týka , netreba ju platiť - prosím o potvrdenie. ĎAKUJEM!

Skús dať do vyhladávania dovoz auta. Táto téma v spojitosti dph bola veľmi dobre rozpracovaná.

Za motorku sa neplatí dan z motorových vozidiel. (Info priamo z DÚ)
ALBO
15.07.06,18:53
Prosím o radu, pri kúpe motorky v Maďarsku bez DPH. Neviem ako sa u nás postupuje v tomto prípade a či je nejaký časový limit na podanie daň.prizn.-DPH a má spoločnosť nárok na odpočet DPH?
Čo sa cestnej dane týka , netreba ju platiť - prosím o potvrdenie. ĎAKUJEM!

ak ste platitel, a motorka je nova tak postupujete ako pri kupe noveho dopravneho prostriedku, take ak ste to kupili od platitela robite samozdanenie, vystupovu dan podla par.20 a vstup uplatnite podla par. 49 a 51 |musite mat doklad|.Ak tu motorku potrebujete pre svoje podnikanie, tak mate narok na odpocet,
D betka
16.07.06,16:31
Veľmi pekne ďakujem. Nevedela som, že sa postupuje ako pri nákupe auta. Ešte raz moc dík ...
kimart
19.01.11,10:52
Potrebovala by som usmerniť- kupujeme novú motorku z Rakúska, sme platcami DPH. Máme vystavená fa z Rakúska bez DPH. Môžem v DP DPH uplatniť dph na vstupe a zároveň na výstupe so sumy uvedenej na faktúre. Ďalej by som sa chcela opýtať, či to isté platí aj pri nákupe nových prac. strojoch- traktoroch z ČR?