Mijara
24.03.17,11:00
Dobrý deň, ako bude postupovať neplatca dph (reg. podľa §7a) pri účtovaní prijatej faktúry zo zahranicia (EU). Jedná sa o účastnícky poplatok na festivale v zahranici. Miesto dodania sluzby podla §15 je krajina EU? Ak je zahranicna osoba aj zdanitelnou osobou, zaplati dph? Na fakture vycislenu dph nemame, cize nie su platcami dph? Dakujem.
Reina
24.03.17,12:20
Ak ide o služby spojené so vstupom - tak miesto dodania sa určí podľa § 16 ods. 3. Tj. miesto, kde by sa mala daň odviesť bude v zahraničí. Poskytovateľ služby mal vystaviť doklad s daňou platnou v zahraničí. Ak nevystavil - tak potom mi vychádza že nie je platiteľ DPH.