Niran
25.03.17,07:51
Moja teta ma spolu s manzelom dve deti syna (40 r.) a dceru (37 r.). Obaja su nahlaseny na trvalom pobyte u svojich rodicov teda mojej tety s manzelom. Syn s nimi sice nebyva ale dcera ano. Problem je v dlhoch ktore ma ich syn a dcera. Syn ma plno poziciek a uverov ktore neplati a ignoruje vsetky zasielky ktore mu chodia postou. Dany problem proste nijako neriesi. Dcera ma tiez dlhy ale na zdravotnom poisteni ktore tiez nesplaca a ignoruje. Chcem sa preto opytat ci moze exekutor siahnut na majetok rodicov konkreetne na byt a zahradnu chatku ktorych vlastnikmi su ich rodicia? Vopred dakujem za odpovede.

Dodatok k otazke: V pripade ze exekutor moze siahnut na byt a zahradnu chatku ako sa mozu rodicia branit? Vydedenim resp. odhlasenim svojich deti z trvaleho pobytu?
kopretinka
25.03.17,07:37
zrušiť trvalý pobyt okamžite
Mária27
25.03.17,09:27
pozri exekučný poriadok

Podľa § 49, ak sa nepodarí doručiť na adresu trvalého bydliska, musí exekútor zisťovať skutočný pobyt.
Podľa § 119 a § 120 by mohol exekútor vstúpiť aj do domu rodičov za účelom spísania hnuteľných vecí povinného - tie označí. Ak by označil veci, ktoré nie sú vecami povinného, ale napr. rodičov, môžu podať námietku.

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/233/20170201