dianka.sz
25.03.17,10:41
Mám taký problém, dostala som fa od platiteľa DPH /autobazár/ - klient kupoval ojazdené auto, na FA je formulácia/osobitná úprava uplatňovania dane podľa §66/. To som už zistila, že ak platiteľ ktorý nie je obchodníkom s ojazdenými autami, kúpi ojazdené auto v tuzemsku od iného platiteľa DPH ktorý je obchodníkom s použitým tovarom a použije osobitnú úpravu tak fakturuje bez DPH a ani my nemáme nárok si uplatniť DPH. Len neviem ako na KV a priznanie DPH...Treba to uviesť aj do DP aj do KV? Vie mi niekto poradiť prosím?
Žabinka
25.03.17,15:26
samozrejme že sa to uvádza aj do DP DPH aj do KV..
DPH si musíš vyrátať z rozdielu predajná cena mínus nákupná cena.. účtuješ podľa toho, ako ti umožňuje tvoj účtovný program..



pri nákupe podľa §66 ZoDPH sa nič neuvádza ani do DP DPH a ani do KV.. až pri predaji takto nadobudnutého tovaru..
dianka.sz
25.03.17,16:15
Ja viem len tú cenu za ktorú sme kupovali...inú cenu ja nepoznám, dali nám len jednu faktúru kde je uvedená cena bez DPH....ja to neidem predávať ďalej, budeme auto používať na podnikanie
Žabinka
25.03.17,16:58
jaj, ja som to už rovno predávala..:D tak v tom prípade sa to DPH ani KV netýka.. až pri predaji..:)
dianka.sz
26.03.17,06:30
Ďakujem veľmi pekne:-)