tibor1000
25.03.17,14:15
prosim vas v dan.priznani PO, ked si uplatnujem pohonne latky pausal 80%, tu sumu 20 nedanove pisem do riadku 16 Ostatne vydavky vsakze /III.cast, tabulka A/
nepisem to do r.3 - spotreba PHM presahujuca spotrebu vypocitanu..?

dakujem
Dáša_
25.03.17,14:31
tanulka v časti III a r. 3 Spotreba pohonných látok zaúčtovaná v nákladoch presahujúca sumu určenú na základe spotreby pohonných látok vypočítanej podľa § 19 ods. 2 písm. l) zákona -

citujem ods. 2, písm.l, položka3 - 3. "vo forme paušálnych výdavkov do výšky 80 % z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,"
tibor1000
25.03.17,14:32
aj ked sme to nepreocitavali...? jednoducho len 80% uplatnime do nakladov.dakujem Dáša
Dáša_
25.03.17,14:35
ja som proste šupla 20% sem. Myslím, že to nebude nejak velký problém, lebo i tam itam je to pripočitatelna položka...
Nanka44
27.03.17,15:46
a uvádzate do tohto riadku aj 20% dph neuplatnenú, ďakujem