Rata
16.07.06,09:33
Dňa 13.06.2006 som si objednala tovar - nábytok. Zaplatila som zálohu a ústne bola dohodnutá dodacia lehota 3. max. 4 týždne. Po 4.týždňoch som sa tovar nedostala, a z telefonického rozhovoru som mala dojem, že ani nevedia, že takú objednávku dostali. Po dlhom pátraní zistili, že u nich taká objednávka je, no na otázku kedy bude tovar dodaný, nevedeli odpovedať.
Aká je teda v tomto prípade dodacia lehota, keď Obchodný zákonník hovorí, že by mala byť primeraná. Pýtam sa teda, aká je to "primeraná dodacia lehota?"Ako mám ďalej postupovať?
Za každú radu Vám vopred ďakujem.
Bionda
17.07.06,08:49
Mila Rata, ak si si predsa objednavala tovar, ktory na sklade nemali, mala by si mat predsa kopiu objednavky, v ktorej je podrobna specifikacia tovaru ako je nazov, pocet, farebne prevedenie a pod. a tiez dodaci termin a pripadne zaplatenie zalohy a jej vyska. V pripade, ze nevedia udat termin dodania, bude pre teba lepsie, ziadat zalohu spat, nakolko neviem ci vobec budes mat zaruku, ze dostanes tovar , ktory si si objednala a tiez ak sa vyskytne pripadna reklamacia, ci bude vobec vybavena /sice existuje SOI, ale aj to je na dlho/.