Opessos
26.03.17,10:08
Zdravím deje sa mi zaujímavá vec. Pravé predné koleso mi pomaly stráca tlak. Je to veľmi pomsly. Povedzme 3 až 4 týždne od nafúkania na 2,2 mám 1,3 pričom ostatné pnru v pohode. Jeden čas som to na to zabufol a jazdil asi 2 mesiace bez dofúkania a tlak zostal 1,3. Môže byť defekt ktorý mi zo pomaly prepúšťa na 1,3 a už viacej nie? Mám malé ľahké auto.
misoft
26.03.17,08:20
Aká pneu? Bezdušová? Pokiaľ je bezdušová - môže byť príčina v ráfiku kolesa - pätka pneu nesedí presne, disk je poškodený, špinavý na styku ráfiku a pneu. Môže to byť aj prepúšťajúci ventil. Pokiaľ je s dušou - môže biť v duši nepatrná dierka, môže byť duša tzv. stará - prepúšťa.
Takže - smer pneu servis a všetko preveriť - disk vyčistiť, ventil vymeniť, ak je duša - dať novú dušu.
Ak si to chceš overiť - nafúkaj koleso (tak ako je) na tlak 2,5atm (nebol, vydrží) - ak máš veľkú nádobu, sud a pod. celé ponor do vody a sleduj - pri takom tlaku sa niekde objavia bublinky. A budeš vedieť, kde to uniká.
KoxXxo
26.03.17,09:50
mal som niečo podobné, servisák pozrel na koleso a za 8 sekúnd našiel v dezéne zapichnutý klinec, takže navštív pneuservis
MenoPriezvisko
26.03.17,17:29
riešila som podobný problém akurát s rozdielom že mi vždy sfukovalo iné koleso. najskôr mi brúsili disky, nepomohlo a potom mi vymenili ventily a odvtedy kolesá držia tak skús servis, tam určite s tým pomôžu :)
lujza.j
26.03.17,17:33
Hlavne nech najprv menia ventily.....
afrikánka
26.03.17,17:39
Mne to tiež robil ventil na dvojkolesovej "suzičke"....a ja že defekt.....spolujazdec tvrdil, že to moja váha.....nakoniec ventil
peterkos2
26.03.17,18:39
Alebo voda so saponátom a rozprašovač-niekedy aj bez demontáže
misoft
27.03.17,20:40
Pre mínuskára - napíšem to po mojom: TRHNI SI ĽAVOU ZADNOU.....
Najskôr zistiť príčinu, potom to riešiť. Príčinu môže i takto zistiť - amatérskym spôsobom Made in home....