feeri
26.03.17,12:24
mám trvale bydlisko v polsku.V roku 2016 som tu bola menej ako 180 dni ale zarobila som viac ako 2000 euro. Kde mám podať daňové priznanie . V SR alebo v PL . Ďakujem
Anik
26.03.17,11:45
neviem aká je hranica na podanie DP v Poľsku kde máš trvalý pobyt, a teda či tam máš povinnosť podať DP z celosvetových príjmov.
Na SVK si hranicu na podanie DP prekročila teda máš povinnosť podať DP na SVK len z príjmu z SVK a ak si tu zaplatila daň tak máš nárok aj na jej vrátenie
AdelaS
27.03.17,11:28
Ahoj, feeri. :-) Podľa medzinárodných pravidiel si daňovým rezidentom Poľska, v SR si daňovým nerezidentom. Nezáleží na tom, či si v Poľsku niečo zarobila alebo nie, podľa pravidla daňovej rezidencie si podávaš daňové priznanie v PL, kde priznáš zahraničné príjmy (Jedine, ak by si zarobila nejakú veľmi nízku čiastku a nedosiahla vôbec hranicu pre podanie daňového priznania v Poľsku, vtedy by si nepodávala.). Budeš si to musieť overiť na miestne príslušnom daňovom úrade - podľa miesta bydliska. Obvykle daňový úrad v zahraničí požaduje potvrdenie o podaní daňového priznania v zahraničí, teda budeš si musieť podať daňové priznanie na Slovensku a potvrdenie resp. kópiu DP odovzdáš v Poľsku ako prílohu k svojmu DP. :-) Dúfam, že som pomohla.