jerry2
26.03.17,19:35
Dobry den.
Chcem sa informovat o moznosti odstupenia od kupnej zmluvy. Kupil som v auguste od obchodneho zastupcu novy predajny prives na obcerstvenie. Vimol som si,ze po 4 mesiacoch zacal na viacerych miestach hrdzaviet podvozok resp. rám , na ktorom je postaveny predajny prives. Reklamoval som tuto zavadu u predajcu u ktoreho som kupoval tento príves. On prives odviezol do Madarska, kde bol vyrobeny a cca po 10 dnoch mi odovzdal prives , ale opatovne po par tyzdnoch javil znamky hrdzavenia, tak som ho opatovne reklaoval a on prives zase odviezol vyrobcovi a ja som cakal na vybavenie reklamacie, s manzelko sme skonstatovali, ze sa jedna o neserioznu firmu, kedze telefon dvihali velmi tazko ,tak isto sa k veci postavili,akoby sa jednalo o drobnu zavadu, preco im takuto podla nich normalnu a beznu zavadu vobec reklamujem...Odovzdavajuci protokol bol vystaveny 21. 2. 2017 a kedze dnes je 26.3. 2017 tak reklamacia nebola vybavena v dobe 30 dní a neviem sa predajcovi vobec dovolat...
Ako mozem postupovat v takomto pripade, po dohode s manzelkou, by sme chceli odstupit od zmluvy a chceme vratit sumu za prives, kedze ho vobec nemozeme vyuzivat na podnikanie a nejedna sa o malu sumu, prives nas vysiel 6300 €.
Ďakujem, potesi ma kazda rozumna rada...Milan
ivka70
26.03.17,17:42
prives ste kupovali ako pravnicka osoba na podnikanie? lebo potom neplatia reklamacne doby ako pri fyzickych osobach
jerry2
26.03.17,18:05
Prives som kupoval ako fyzicka osoba.
ivka70
26.03.17,18:08
takze nie na podnikanie?
jerry2
26.03.17,18:48
Na podnikanie,ale nie ako pravnicka osoba...ako fyzicka, vtedy plati ina lehota ako 30 dni na reklamaciu??
ivka70
26.03.17,19:23
podla mna je tam pri FO vylucene pouzivanie na podnikatelske ucely, takze pri tskejto kombinacii tazko posudit, co a ako si vlastne kupil