sybila3
16.07.06,10:33
Ahojte,
akú cenu zadávate pri nahrávaní skladu? Zadám z fa nákupnú cenu bez dph ale neviem, či dám základnú predajnú cenu tú istú, lebo neviem za akú cenu sa to predá, ale keď tam nezadám cenu, tak sa mi na sklade nezobrazí za akú cenu tam mám materiál. dík
Marianna01
02.08.06,16:45
Ahojte,
akú cenu zadávate pri nahrávaní skladu? Zadám z fa nákupnú cenu bez dph ale neviem, či dám základnú predajnú cenu tú istú, lebo neviem za akú cenu sa to predá, ale keď tam nezadám cenu, tak sa mi na sklade nezobrazí za akú cenu tam mám materiál. dík

ZPC dávam nákupnú.
sybila3
06.09.06,05:04
Ahojte, chcela by som sa opýtať, keď mám na fa materiál napr. 100, dopravu napr. 50,-, nahram fa cez sklad, ale na príjemke mám len cenu materiálu, ako tam mám tú dopravu dostať, alebo to nevadí, neviem ako by to bolo správne, keď by doprava mala ísť do ceny materiálu. poradíte mi?
Ľuba
07.09.06,07:34
Ahojte, chcela by som sa opýtať, keď mám na fa materiál napr. 100, dopravu napr. 50,-, nahram fa cez sklad, ale na príjemke mám len cenu materiálu, ako tam mám tú dopravu dostať, alebo to nevadí, neviem ako by to bolo správne, keď by doprava mala ísť do ceny materiálu. poradíte mi?

Na príjemke si vľavo označíš položky, na ktoré chceš rozpustiť náklady a stlačíš tlačítko "Náklady" - tam si môžeš vybrať ako chceš rozpustiť náklady, či podľa počtu MJ, alebo podľa cien ..., zadáš sumu vedľ. nákladov a je to.
marcik
16.09.06,11:32
Dúfam že môžem k tejto téme, lebo aj ja mám podobnú dilemu?? robím účtko zlatníckej predajni a robím aj príjemky aj výdajky na sklad príjemky na základe došl.faktúr a výdajky mesačne ku kópii pásky predaja z ERP za celý mesiac k poslednému dňu mesiaca.Lenže sklad mám v nákup.cenách a predajné nie sú mi známe!!Neviem koľko % je na tom.Majiteľ mi len dodá na konci mesiaca tu pásku ERP a zoznam predaného tovaru a tak ja to následne vyskladním. samozrejme je rozdiel v sume mojej výdajky a mesač.uzávierke ERP. Môže to tak byť??
Marianna01
13.10.06,17:00
Dúfam že môžem k tejto téme, lebo aj ja mám podobnú dilemu?? robím účtko zlatníckej predajni a robím aj príjemky aj výdajky na sklad príjemky na základe došl.faktúr a výdajky mesačne ku kópii pásky predaja z ERP za celý mesiac k poslednému dňu mesiaca.Lenže sklad mám v nákup.cenách a predajné nie sú mi známe!!Neviem koľko % je na tom.Majiteľ mi len dodá na konci mesiaca tu pásku ERP a zoznam predaného tovaru a tak ja to následne vyskladním. samozrejme je rozdiel v sume mojej výdajky a mesač.uzávierke ERP. Môže to tak byť??

Ja to robím rovnako s bufetom. Hlavne, že Ti sedí počet kusov. Predajnú cenu by si vedel zadávať iba priamym predajom ERP - Money. Alebo pracne ručne, čo si myslím, že je zbytočné komplikované.
Atreides
18.10.06,17:54
Dúfam že môžem k tejto téme, lebo aj ja mám podobnú dilemu?? robím účtko zlatníckej predajni a robím aj príjemky aj výdajky na sklad príjemky na základe došl.faktúr a výdajky mesačne ku kópii pásky predaja z ERP za celý mesiac k poslednému dňu mesiaca.Lenže sklad mám v nákup.cenách a predajné nie sú mi známe!!Neviem koľko % je na tom.Majiteľ mi len dodá na konci mesiaca tu pásku ERP a zoznam predaného tovaru a tak ja to následne vyskladním. samozrejme je rozdiel v sume mojej výdajky a mesač.uzávierke ERP. Môže to tak byť??

Celkom dobre tomu nerozumiem. Preco by sa mala porovnavat vydajka s mesacnou uzavierkou?

Vydajka predsa uctuje v obstaravacich cenach(OC) a uzavierka bude v predajnych cenach(PC).

Na konci mesiaca je potrebne vydajkou vyskladnit tovar na zaklade zoznamu predaneho tovaru (tam sa automaticky preberie spravna OC - Money to teda aspon tak robi).
Uzavierku z ERP je zas potrebne zauctovat ako prijem do pokladnice oproti vynosu.

Alebo sa mylim?
Marianna01
18.10.06,19:00
Celkom dobre tomu nerozumiem. Preco by sa mala porovnavat vydajka s mesacnou uzavierkou?

Vydajka predsa uctuje v obstaravacich cenach(OC) a uzavierka bude v predajnych cenach(PC).

Na konci mesiaca je potrebne vydajkou vyskladnit tovar na zaklade zoznamu predaneho tovaru (tam sa automaticky preberie spravna OC - Money to teda aspon tak robi).
Uzavierku z ERP je zas potrebne zauctovat ako prijem do pokladnice oproti vynosu.

Alebo sa mylim?

Nie nemýliš sa, len money dáva možnosť namiesto výdajky zo skladu robiť predajky, kde sleduješ aj prejané ceny. Keď si napr. zadávaš tovar na sklade v zásobách, máš v ľavom spodnom rou možnosť zadať predajné ceny v 4 cenových hladinách. Keby si potom vyskladňovala tovar týmto spôsobom, sedela by Ti mesačná uzávierka z ERP s dokladmi zo skladu...
Pru
10.07.08,15:52
vedel by mi niekto poradiť, ako robiť výdajku, keď firma vyrába stroje, vyberá zo skladu materiál, musím zakaždým vystaviť novú výdajku, alebo stačí mať jednu otvorenú, ktorú potom doložím k faktúre pri predaji výrobkov?
Valikoza
06.08.08,10:17
Dobrý deň,
potrebovala by som pomôcť: V programe Money S3 som dala vytlačiť skladové zásoby a po vytlačení, mám cez celý vytlačený dokument nápis NEPLATNÉ. Licenciu na program mám kúpenú. Tento nápis sa mi objavuje i po vytlačení faktúr a hocijakých iných dokumentov.
Ďakujem za pomoc.
Pru
23.03.09,07:16
Ak sa vyskladňuje cez faktúru, tak treba tlačiť aj výdajku a pripojiť k faktúre, alebo stačí, keď je to v počítači?
Anna8
08.03.10,11:43
Dobry den,
prosim Vas, je to mozne, ze mi nevedia dat z predajne na konci mesiaca zostavu s nakupnymi cenami predanych tovarov? Pouzivaju softver Predajna SQL a rozsirenie - Sklad. Ze vraj sa to neda vytlacit. A podla coho ja spravim vyskladnenie tovaru? :-(
Dakujem za odpovede,

Pekny den
Anna8
09.03.10,05:37
Prosim poradte mi, nikto nepracuje so zostavami z tohto softveru?
dakujem vopred
Anna8
03.05.10,07:33
dobry den,

mozno, ze sa este najde niekto, prosim pomoc ohladne softveru Predajna SQL, otazka vid hore,
dakujem vopred