michaela329
27.03.17,08:33
Dobrý deň,
doúčtovala som s.r.o., ktorej dodávaj služby konateľ ako SZČO a iná s.r.o. v ktorej mal podiel. Vytvorila som si evidenciu transakcí, vypočítala rozdiel medzi trhovou cenou a cenou služieb od závislých osôb (komédia) a rozdiel uviedla v daňovom priznaní na r. 110 - zvýšila som základ dane. Dúfam, že môj postup je potiaľto správny, avšak teraz sa neviem dopátrať, či má byť evidencia ohľadom transferového oceňovania prílohou daňových priznaní všetkých týchto firiem. Evidencie mám vypracované pre každú dotknutú stranu - priložiť ich k DP? Ďakujem za názory.
JM1968
27.03.17,06:52
Zdravím, ja nedávam transferovú dokumentáciu ako prílohu DP, len tabuľku I.vyplňam....vlani na školení hovorili, že transf.dok.si môže daňový vyžiadať hoci aj deň po podaní DP, nepostrehla som, že by sa to tento rok zmenilo.
michaela329
27.03.17,08:21
Vďaka, už som sa dovolala aj na Du, nie je to príloha, naozaj len na požiadanie.
epijajo
06.05.17,15:36
Miška, dala by si mi typ na evidenciu ohľadom transferového oceňovania - potrebujem ku pôžičke spoločníka a neviem, ako na to. Vďaka
michaela329
08.06.17,18:18
už asi neskoro, ale tip nemám veru, ja som si vytvorila súbor, pomenovala "strany" a do tabuľky vypísala doklady, ktorých sa týkalo. V jednom stĺpčeku som potom dala priemernú cenu trhovú - čo je tiež komédia, pretože tie ceny sa líšia aj podľa regiónov. Neviem veru, či je to správne.