Ajkami
16.07.06,11:36
Prosím o radu, ako mám vypočítať mzdu, ak pracovník čerpal dovolenku. 5 dní starej dovolenky a 2 dni novej. Kde sa to v systéme zadáva a ako. A ešte jedna vec. Predchádzajúca účtovníčka vytvorila na starú dovolenku rezervu. Ako to je s účtovaním v MRP? Pri preúčtovaní mzdy do účtovného programu sa mi nastaví účet rezervy alebo ho musím sama prepísať? Ďakujem.
Zoltán Kovács
16.07.06,10:04
Prosím o radu, ako mám vypočítať mzdu, ak pracovník čerpal dovolenku. 5 dní starej dovolenky a 2 dni novej. Kde sa to v systéme zadáva a ako. A ešte jedna vec. Predchádzajúca účtovníčka vytvorila na starú dovolenku rezervu. Ako to je s účtovaním v MRP? Pri preúčtovaní mzdy do účtovného programu sa mi nastaví účet rezervy alebo ho musím sama prepísať? Ďakujem.

V MRP program sleduje stav dovolenky priebežne. Ak zadáš,že čerpal zamestnanec spolu 7 dní dovolenky, potom program automaticky zníži najprv stav starej dovolenky (v tvojom prípade vyčerpá celú starú dovolenku) a potom novej.
lenkak
16.07.06,18:15
Dovolenku si nastavíš vo Win verzii
Personalitika - Čerpanie dovolenky, si nastavená na danej osobe
Agenda - Inicializovať dovolenku
Valika
17.07.06,14:48
Zdravím všetkých. Ako je to s účtovaním tej starej dovolenky zaujíma aj mňa. Myslím že dovolenka je súčasťou hrubej mzdy a je jedno či je to nová alebo stará dovolenka, takže pri zaúčtovaní miezd ponúkne len účet 521,522 ako to je zadané v MRP-mzdy Win predkontácie.Alebo sa mýlim? Čerpanie vytvorenej rezervy na nevyčerp.dovolenky je možné účtovať len v účt.denníku priamo alebo nie? Vdaka.