hviezdička1984
27.03.17,12:50
Prosim Vas ak som slobodna matka a syn ma priezvisko po mne ( otec dietata nie je v RL uvedeny) a chcem sa vydat, cize priezvisko sa mi zmeni po buducom manzelovi. Je mozne zmenit priezvisko aj synovi na manzelovo aby sme sa volali vsetci rovnako? ( s tym ze v RL bude otec dietata stale neuvedeny)
dakujem
misoft
27.03.17,11:19
hviezdička1984
27.03.17,11:27
dakujem..ja som toto citala len som sa chcela utvrdit..ze to plati aj v pripade ze v RL nadalej ostane otec neuvedeny..lebo este sme sa nerozhodli ci si ho potom manzel osvoji alebo budem riesit jeho bio otca..
misoft
27.03.17,11:32
BIO otec nie je uvedený - nebudú sa pýtať - ty máš ho zverené do starostlivosti, tvoj budúci bude súhlasiť - takže potov všetci budete mať rovnaké priezvisko. Pretože manželstvom sa on tiež podieľa na výchove a starostlivosti o maloletého.... malý predsa nie je vec, ktorú by mohol odložiť do poličky....
hviezdička1984
27.03.17,11:38
ved ano on sa uz stara o neho prakticky aj teraz...a on ma tiez syna..a teda ja nechcem aby sa maly moj volal inak ako sa budeme volat vsetci ...Len tym ze bio otec nie je v RL tak sa neriesilo komu je zvereny syn do starostlivosti..ja o vsetkom rozhodujem kedze som jediny zastupca..
Mila123
27.03.17,12:28
áno