majo978
27.03.17,13:17
Dobrý deň chcel by som vedieť Váš názor .
Matka neplatí výživne rok ( je to v riešení ). ked si zobere syna (8 rokov) na víkend tak ani s ním nieje pretože sa fláka po krčmách a syna necháva s jej frajerom(v noci) ....uz niekolko krát bol syn u nej cez víkend a ludia ktorý ju poznaju ju videli ....ožratu v krčme ....(tiež aj ja )
tak mi teraz povedzte že aká to je starostlivosť ked so synom nieje aky to je záujem ked neplatí výživne nezaujíma sa ako sa mu dari v škole čo potrebuje atd ....chlapec je zverený do osobnej starostlivosti mne ako otcovi a matka je povinna prispievať na výživu ,styk matky s dieťaťom je po dohode (nieje určený čas )
nemyslím si že je to vychova ako má byť ...preto nieje v mojom záujme dať matke syna a veriť jej že je o neho postarane
misoft
27.03.17,11:25
Je to diléma. Pokiaľ matka mala úradne potvrdený styk s dieťaťom - musíš to splniť, inak by si sa dopúšťal marenia výkonu rozhodnutia.
Ale! Pokiaľ matka (ako píšeš) v dobe, keď sa má starať o maloletého a ona to neplní (a prenecháva ho inej osobe) - máš možnosť
a) súdne (a na základe dôkazov, svedkov) požiadať súd, aby zrušil styk matky s maloletým - je to na dlhé lakte;
alebo b) v doprovode úradnej osoby - napr. pracovníka kurately, sociálneho pracovníka - vykonať neočakávanú kontrolu a ak aj úradník zistí neplnenie podmienok - bude to síce opäť cez súd, ale o to rýchlejšie, že matka nielenže neplní vyživovaciu povinnosť, ale podnet môže podať práve tá úradná osoba....
A keďže veci okolo detí, ich výchovy a práv má súd riešiť čo najrýchlejšie a v ich prospech - tak na tomto základe bude nútený súd urýchlene konať.... napr. i vydaním predbežného opatrenia (po novom neodkladné opatrenie), aby matke sa zamedzil styk s dieťaťom pre ohrozenie mravnej výchovy, zanedbaním starostlivosti o zverenú osobu....
majo978
27.03.17,11:37
v rozsudku máme že sa dohodneme na tom kedy s ním bude kedy nie ...ale po týchto skusenostiach nemám záujem sa s nou dohadovať
misoft
27.03.17,11:39
Nuž - viď vyššie - súd rozhodne......
Ale napadol ma ešte jeden spôsob - drsnejší.... ak sa ONA odoberie na "tah".... zavolať políciu, že je dieťa bez dorozu a osoba, ktorá sa má o neho starať nie je pri ňom.... a polícia vyrazí, zistia (i keď tam bude jej druh či čo ON je) že tam je s nim iná osoba, bud overovať, či má sa o to dieťa (pre neho cudzie) starať a či je na to úradne určený. Zavolajú pracovníčku zo sociálky, zistia, komu bolo zverené do starostlivosti, povolajú ťa a vec dostanú rýchly spád..... už to bude vedieť sociálka, polícia, bude (možno) podané TO) - tak aj súd....
Mária27
27.03.17,11:46
Opýtaj sa syna.
majo978
27.03.17,12:35
no asi už len cez políciu a socialku ....len socialna pracovníčka by prišla na nečakanu kontrolu len cez deň.....ona sa fláka čo ja viem len v noci ...
misoft
27.03.17,15:20
Polícia pracuje 24 hodín nonstop.... a keď oni zistia, konajú.... bude zápis, soc.prac. dostane od polície upozornenie.
Terezia13
27.03.17,17:21
styk rodiča - tak ako ho ustanovil súd - sa nedá ľubovoľne meniť, znovu by som to dala na súd so žiadosťou o zmenu zverovania syna matke a uviedla by som všetky dôvody
jslancik
27.03.17,17:27
ideálne zavolať políciu v čase, keď už bude "ťah" pekne rozbehnutý. čím v horšom stave bude matka, tým to bude zaujímavejšie.
misoft
27.03.17,20:42
...a len potom bude "sranda"....... a na druhý deň tvrdé vytriezvenie vo forme predvolania pre zanedbanie povinnej starostlivosti.....
avalik
28.03.17,04:54
Chlaci, s tou policiou, je to sice dobre riesenie, ale krajne riesenie - uvedomujete si aku tramu to moze malemu sposobit?
willma
28.03.17,05:11
a toto si čítala? "styk matky s dieťaťom je po dohode (nieje určený čas )" Skrátka a jasne - nedohodnú sa? tak si matka môže uplatňovať svoje práva podaním na súde a tam môže otec uviesť všetko to čo nám napísal - je dosť možné, že vzhľadom k duševnému zdraviu dieťaťa bude styk s matkou obmedzený čiastočne alebo úplne.
willma
28.03.17,05:18
Ja neviem, spravila by som ako písala Mária. Veď v rozsudku je jasne dané že "PO DOHODE". Matka si môže uplatniť svoje práva na súde ak sa jej bude chcieť - ale nakoľko je alkoholička teda aspoň podľa toho čo píše zadávateľ - tak to asi nespraví. Na jeho mieste by som to nesilila práve v záujme syna. Skôr by som sa snažila dohodnúť tak že chlapec by bol s matkou cez deň a na noc by sa vrátil domov.
misoft
28.03.17,07:15
Nuž - ako sa to vezme...... a pre malého nie je traumou i to, že má byť s matkou, ale ona sedí v pohostinstve, malý je s cudzím človekom a keď sa matka vráti, tak z nej razí chľast a tabákový smrad, je "unavená" a istotne si musí "opicu" vyspať.... a mal je zase len na krku toho cudzieho človeka, ktorý k nemu možno ani žiadny vzťah nemá....
Takže čo je lepšie? 1krát trauma, že príde tetuška zo sociálky s políciou, alebo Xkrát vidieť matku, ako vyspáva opicu a vôbec o neho nejaví záujem?
Mám dojem - že 1krát je menej......ako Xkrát.....
Soňa K
28.03.17,07:32
Presne, dieťa má vyrastať v pokojnom, stabilnom, láskyplnom prostredí a za to treba zabojovať. A rozprávať sa s ním, čo sa deje.