michaela329
27.03.17,18:36
Prebrala som jedno rozrobené účtovníctvo a zistila som dosť veľa chýb. Týkajú sa najmä zaúčtovania zahraničných došlých faktúr - boli zle uvedené v KV, ďalej konateľ nenosil moc faktúry, prípadne sa sporil o ich výšku s dodávateľom a neboli riadne zaúčtované v mesiacoch, kedy mali. Je toho mnoho. Vychádza mi to, že budem musieť podať dodatočné daňové priznania DPH aj KV za asi 5 mesiacov roku 2016, v niektorých mesiacoch mala byť daň nižšia ako bola zaplatená. Ako je to s podávaním dodatočných DP k DPH? Nerobí problém, že je to podané až takto neskoro? Nech sa môžem psychicky pripraviť :P Už teraz viem, že budem musieť odložiť aj podanie DPPO za 2016, práve kvôli týmto nezrovnalostiam, aké postihy zo strany daňového úradu by mohli vzniknúť?
Soňa K
27.03.17,19:26
Dodatočné DP sa podáva po zistení skutočností, ktoré sú dôvodom na jeho podanie.
kn-alka
27.03.17,19:58
žiadne postihy nie sú, máš predsa právo podať dodatočné DP - akékoľvek. Jediný postih môže byť, ak ti v DPH vznikne nedoplatok, vtedy DÚ vyráta úroky z "nezaplatenej dane"
michaela329
28.03.17,04:06
ďakujem, zistila som to práve teraz, keď robím kontroly účtov, nedoplatok nie je ani v jeden mesiac, naopak - sú tam povinnosti nižšie. Vzniknú "preplatky" - o tie by som asi mala požiadať.