Kussko200
27.03.17,19:37
Dobry den,
Chcel by som sa s Vami podelit o svoje skusenosti s agenturou Deli Agency so sidlom v Hnúšti. Prednedavnom sme nasli s kolegom na facebooku inzerat, ze hladaju ludi na pracu do Nemecka v zneni, ze to je nieco ako brigada na 3 mesiace - pozicia vodic/sofer. Nevahali sme a poslali sme im na mail reakciu so zivotopisom a odfotenym vodicakom. Okamzite sa nam ozvali spatnou odpovedou, ze nas budu v blizkej dobe kontaktovat. Znie to fajn, povedali sme si.
O par nato mi zvoni telefon, nemecke cislo. Dvihnem, predstavil sa mi Poliak pracujuci v Nemeckej agenture a vypytoval sa ma rozne otazky typu ako dlho mam vodicak alebo ake mam pracovne skusenosti. Povedal mi, nech mu poslem aj s kolegom odfoteny vodicsky preukaz. To sme spravili. Na zaver dodal, ze mame cakat a za par dni sa nam ozve niekto dalsi.
2-3 dni nato nam vola dalsie nemecke cislo - ista pani z dalsej nemeckej agentury. Taktiez sa nas vypytovala rozne otazky a ona nam uz konecne podala blizsie informacie o robote. My sme jej povedali, ze mame zaujem, ona ze mame cakat. Asi 2 dni nato nam volal znova Poliak, povedal, kedy a kam mame prist do Nemecka. S kolegom sme sa potesili, ze uz je vsetko vybavene, uzivali sme si posledne dni doma.
V pondelok o 8:00 sme mali byt na mieste. V piatok, tj 3 dni pred odchodom nam Pani z DELI AGENCY poslala SMS, nech si precitame mail, ze tam mame v prilohe zaslane podmienky prijatia do prace a fakturu, ktoru si mame vytlacit, podpisat a poslat im ju postou do Hnuste. V podmienkach stalo, ze im mame uhradit 300€ za balicek sluzieb, v ktorom je zahrnute:
-sprostredkovanie prace
-zabezpecene ubytovanie
-zabezpeceny odvoz do Nemecka
-poradenske sluzby
Realita? Nic z toho nam nezabezpecili. Maximalne posunuli kontakt na nas nemeckej agenture, ktora nas kontaktovala (Poliak). Ubytovanie nam vybavila az dalsia nemecka agentura, z ktorej nam volala ista Nemka a taktiez ludia z tejto agentury nam zabezpecili robotu. To znamena, ze tato agentura spolupracuje priamo s firmou, kde sme pracovali. S tou agenturou spolupracuje dalsia nemecka, ktora sidli 150km od miesta vykonu prace a tejto agenture poslala DELI AGENCY iba kontakt na nas. A za tento "BALICEK" od nas pozaduju 300€. Za ani 5 minut prace. Najviac nas dostalo, ze pani od nas pyta 300€ cez SMS, maximalne nam napise mail a aj to 3 dni pred odchodom, pricom sa cela ta praca riesila viac nez 2 tyzdne. Vsetko na poslednu chvilu. Samozrejme, ze sme jej nic neposlali a sme v Nemecku a bez problemov pracujeme. Ziadne problemy. Boli sme sa na nich pytat v oboch nemeckych agenturach a nevedeli nic o tom, zeby nam mali stiahnut 300€.
Prave dnes, ked sme tu uz 2 tyzdne pisala pani z DELI AGENCY kolegovi mail. V skratke, citujem:
Poplatok Vam bude stiahnuty z Vasej prvej vyplaty.
Nik Vam dnes nic neda zadarmo a duplom nie s takym pristupom, aky Vy mate. A samozrejme dalsie omacky okolo toho.

Nepacil sa nam pristup agentury a akym sposobom sa od nas snazili vymahat nehorazne peniaze. Nic nam nesprostredkovali a idu nam podavat rady do zivota. O tom, ze pozaduju 300€ by mali dat vediet vopred a nie 3 dni pred odchodom do zahranicia. A ak uz chcu pytat 300€ za nejaky "balicek sluzieb", tak by tie sluzby pisane v balicku mali aj naozaj ponukat.

Tuto recenziu pisem preto, aby ste sa nahodou nerozhodli tejto pani zaplatit, aj ked vam "sprostredkuje" robotu v zahranici. Nic platit nemusite. Vyvarujte sa vsetkym agenturam, ktore od vas pytaju iste poplatky. Nie ste povinny nic platit a agentury by si taktiez nemali ziadne poplatky vyberat. :)
Braňo
28.03.17,04:42
všetci vieme, že dopredu sa neplatí nič.
Pavol5
28.04.17,12:50
presne..:D