Viktor25
28.03.17,06:20
Ak dam vypoved v zamestanani a 2-mesacna vyp.doba mi zacne plynut v 05/2017 pricom vypovednu dobu nedodrzim lebo od 05/2017 nastupim inde ako je to s nevycerpanou dovolenkou. Mam totiz 21,5 dna starej dovolenky. V zmluve nemam vycislenu ziadnu sankciu ktoru som povinny zaplatit. Moze mi nejak zamestnavatel kratit dovolenku, resp. rozpisat mi ju na mesiac maj bez toho aby ju preplatil. Moze mi nevyplatit mzdu za april kroru by som mal dostat v maji? za odpoved dakujem
ivka70
28.03.17,05:09
Za kazdy den absencie ti zamestnavatel moze kratit narok na tohtorocnu dovolenku o 2 dni.
Naplanovat dovolenku v maji ti moze.
Nevyplatit mzdu nie.
veronikasad
28.03.17,05:10
Ak dáš výpoveď do konca marca, výpovedná doba začína plynúť od apríla. Pokiaľ sa nedohodnes na skoršom ukončení pracovného pomeru, zamestnávateľ ti môže za neospravedlnenu neprítomnosť v práci uložiť absenciu s krátenie dovolenky a o časť dovolenky prídeš.

Inak nevyčerpanu dovolenku je povinný preplatiť pri skončení pracovného pomeru.

Do nového zamestnania môžeš nastúpiť aj keď predchádzajúci pracovný pomer trvá. Doruč výpoveď do konca marca a skús sa dohodnúť na čerpaní dovolenky v mesiaci máj. Zbytok nevyčerpanej dovolenky nech ti preplatí. Ak si v roku 2017 nebol dlhodobo PN, pomerne časť nároku za kal.rok ti vznikla aj v roku 2017.
Viktor25
28.03.17,16:48
V marci podat nechcem lebo by som nemal narok na rocnu odmenu ktora je vyplatena v aprili a podmienena tym ze nesmieme byt vo vypovednej lehote alebo mat podanu vypoved. (ked si porovnam odmenu a povedzme preplatenie dovolenky je to zhruba rovnako ibaze pochybujem ze by ma uvolnil na cely maj ze cerpam dovolenku.

Ak by nastala situacia jak ty radis ze dat vypoved v marci a april si este odrobim v pripade ze sa na mesiaci maj nedohodneme a nepovoli mi cerpanie dovolenky od 2.5 do konca mesiaca, z jeho strany by teda doslo ku krateniu dovolenky a v tomto pripade asi zamestnavatel neplati alebo sa mylim?
veronikasad
28.03.17,17:16
Čo neplatí? Absenter v štátnej správe asi nie je dobrá vizitka noveho zamestnanca
Viktor25
29.03.17,04:57
Myslel som to tak ze mas napriklad 20 dni dovolenky a zamestnavatel ti ju krati cize ti z nej spravi 10dni. Tych 10 dni zaplati alebo nie?
A moze kratit aj dovolenku prenesenu z roku 2016 alebo len pomernu cast roku 2017?
pavlinka
29.03.17,05:51
Prensená z roku 2016 sa nekráti.