roman29
28.03.17,10:51
Je to dialnica M15, cize spoplatnena, ale kontroluju realne aj ten kratky usek, t.j. su tam kamery, uz hned na tom dakom 300m useku od hranice po odbocku do Rajky ? Bolo by to dost nefer, zvlast ak niekto omylom siel po tej dialnici, a potrebuje sa len otocit. Vela Slovakov aj zije v Rajke, asi nekupuju dialnicne kvoli tym par 100 metrom ?
ivka70
28.03.17,09:04
Podla tejto brozurky, ktora ma info aktualizovane aj k 1.1.2017 nie je tento usek medzi vynimkami, kde sa neplati a dokonca miesto predajnych znamok je po prechode hranice:
http://www.autopalya.hu/files/document/document/168/hd_brosura_SLO.pdf

Ked Rakusania kontroluju ten kratky usek od hranic po kruhovy objazd pri Kittsee (tiez prva moznost otocit sa, ak nezides este na SK z dialnice), neverim ,ze by si Madari nechali ujst ten kratky usek po Rajku. ak tam nie je vyznacene, ze ide o neplateny usek, urcite by som neriskovala pokutu.
Do Rajky sa da ist krasne aj mimo dialnice, cez Rusovce.
lujza.j
28.03.17,09:07
Kontrola poplatkov

Za účelom zabránenia neautorizovaného použitia mýtneho systému na cestách v Maďarsku sa zavedú dva rôzne spôsoby kontroly. Týmito budú jednak stacionárne monitorovacie stanice (Internet)a jednak vozidlá s nainštalovaným mobilným kontrolným zariadením (bez nutnosti zastavenia cestnej premávky).
Naviac, už existujúci kontrolný systém SMMC bude vďaka technickej infraštruktúre schopný zhromažďovať všetky potrebné údaje a to i pri zmene počasia či svetelných podmienok, vo dne aj v noci- to mu umožní zistiť, či vozidlá uhradili všetky požadované poplatky.
V prípade priestupku môže byť pokuta uložená dvomi spôsobmi:
Miestne- zastavenie kontrolou cestnej premávky;
Bez priameho zastavenia, na registrovaného majiteľa/prevádzkovateľa vozidla sa uplatní princíp tzv objektívnej právnej zodpovednosti.
Cudzincom je možné uložiť pokutu spätne a to bez toho, aby bolo na mieste zastavení- to znamená, že neoprávnený užívateľ bude túto pokutu musieť uhradiť pri nasledujúcej ceste do krajiny.

http://www.utdij.hu/slovencina/
roman29
28.03.17,09:42
Pockajme ci niekto prispeje s konkretnou skusenostou ci mu prisla na SK pokuta. Ak tam maju byt kamery, tak este priamo na budove byvalej colnice, tam dalej som nevidel take tie "brany" nad dialnicou. Ak by tomu tak bolo, tak uz musi mat nespocet Slovakov neprijemnu skusenost, po tom ako tam zasli omylom.
lujza.j
28.03.17,10:02
:Dklasika...najprv nieco vyzrat-vyuzit a potom cakat ci budem musiet platit....a coze stara cesta do rajky sa prepadla...
roman29
28.03.17,11:49
nie, nie je to klasika. Vyuzil som OMYLOM tu cestu, som neodbocil do Jaroviec, ciel cesty bolo Rakusko. Do madarska som vobec nechcel ist. Dovtedy som ani nevedel ze nejaka Rajka je tam prva dedina, ze je tam hned daka M15 spoplatnena cesta atd.. Proste som sa potreboval len niekde otocit.
lujza.j
28.03.17,11:55
Pozri..bud alebo.....ja som sa omylom...mne sa obcas stavaju rôzne veci:Docitla tiez na madarskej aj na slovinskej dialnici......ak by nieco doslo kešnem a hotovo...naco minat energiu na veci... ktore nezmenim:)ale uz to je par rokov a zatal nic...
roman29
28.03.17,12:04
to si presne hovorim. Len mozno, ze uz tu a teraz sa dozviem s istotou to bud-alebo. Kedysi policajti asi len zastavovali, niekde , na nahodnych usekoch .. .. to je nieco ine.
Yant
11.04.17,18:18
Este nikto co by mu prisla pokuta ?aj ja som prepalil odbocku na wien a som sa na Rajke otacal.Tak cakam.....
roman29
02.05.17,06:13
Takze ja som si zavolal na ten ich zakaznicky servis. Hovoria aj anglicky. Spytal som sa, ci ma eviduju. Dotycna rovno chapala, ze preco volam, spomenula ze ano, ak by ma evidovali , mohli by sme sa aj dako priamo dohodnut, t.j. obist tu slovensku advokatsku kancelariu = vyhnut sa extra 40euram. No lenze ziadny zaznam po 2 tyzdnoch nemali. Odporucili volat neskor, lebo ze to oni tam nevidia dako hned, ale aj mozno po 3-4 tyzdnoch. Ked som zavolal aj po mesiaci, tak vraveli ze stale nic, co by uz mohlo znamenat, ze teda ma neodfotili. A ze ci su tam rovno kamery, to mi nevedeli/nechceli povedat. Jeden z nich mi ale povedal info, ze oni byvaju aj niekedy vypnute :) . .. Suma sumarum, ja osobne som mal asi stastie. Skus mozno aj ty zavolat, a uz budeme mat 2 priklady.
vicktor
02.05.17,09:51
Skusam sa domysliet ze asi nekontroluju, ale nechcu/nesmu to prezradit.
V Rajke sa dost Slovakov usadilo, taky by snad vedel povedat, ale asi nik z nas takeho nepozna.