Natty
28.03.17,10:37
Cez opravné DP, kde sa uvedú príjmy aj zo zamestnania aj z prenájmu, alebo cez dodatočné, kde uvedie len príjmy z prenájmu? Čas tlačí, zamestnanec sa spamätal teraz... Môže oznámiť odklad DP, aby sa to dalo v kľude do poriadku?
Dík za každú radu!

Odpoveď z FS SR zo dňa 30.03.2017:


Dobrý deň,

v danom prípade- daňovník nemal požiadať zamestnávateľa o RZD. Po vykonaní RZD má daňovník povinnosť podať DP FO riadne- do lehoty na podanie DP. Ako prílohu k daňovému priznaniu daňovník priloží kópiu vykonaného RZD spolu s vyplnenou 2. stranou tohto tlačiva. Zrazený preddavok na daň- § 35 ZDP ( r. 115 DPFO-B)- tu uvediete výsledok z RZD (preplatok/nedoplatok).
Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.
kn-alka
28.03.17,10:39
Opravné alebo dodatočné - obe sa vyplňujú rovnako

Ak stíha do piatku, podá opravné, ak nie, neskôr podá dodatočné DP typu B, kde uvedie príjmy zo zamestnania ako aj z prenáju. Ako príloha slúži ročné zúčtovanie od zamestnávateľa.
Natty
28.03.17,10:42
Ďakujem krásne za bleskovú odpoveď. Ešte sa spýtam na ten odklad, či je možné ho využiť, aby neplatil pokutu za dodatočné DP?
kn-alka
28.03.17,10:44
pokuta za dodatočné DP nie je
kukučka
28.03.17,11:01
veď predsa nemôže byť problém hneď podať opravné, či snáď áno?
Alfa z Krosu
Natty
28.03.17,11:04
no vlastne je to dosť veľký problém, ešte nemám od neho ani jeden doklad...
Natty
28.03.17,11:05
...takže ak by sa to riešilo cez dodatočné DP až po 31.3., tak nebude mať z toho žiadny problém???
willma
28.03.17,11:20
a prečo mu to riešiš ty? Nie si povinná - aspoň pokiaľ viem ja. Jeho byt jeho prenájom jeho príjem jeho starosť .
kn-alka
28.03.17,11:22
veď ročné zúčtovanie je náhradou za DP - takže on "podal" DP a za dodatočné - opravu nie je pokuta
Terezia13
23.04.17,13:38
neriešila by som to, nech si podá - ako tu bolo už povedané - opravné - je to predovšetkým v jeho záujme, alebo dodatočné daňové priznanie, neurobila si chybu, chybu urobil zamestnanec
Natty
23.04.17,14:06
Aby som to ujasnila, ja nezastupujem zamestnávateľa. Známy ma požiadal, aby som to urobila pre jeho známeho.

V otázke som dnes doplnila odpoveď, ktorá mi bola zaslaná z FS SR, až by niekto v budúcnosti riešil takúto situáciu.

Ale dík za záujem...
Terezia13
23.04.17,18:10
tak ak to robíš za zamestnanca, nie ako zamestnávateľ, to mu môžeš urobiť, to je jasné