yvica
28.03.17,11:26
prosím vás môže požiadať o odklad daňového fyzická osoba, ktorá má príjem zo zamestnania a príjmy zo živnosti ale od zahraničnej firny? nemusí podať zvlášť daňové A a odklad dá len na živnosť alebo sa to vzťahuje na všetky jeho príjmy? ďakujem
Tweety
28.03.17,11:29
Podáva jedno DP zo všetkých príjmov. O odklad sa nežiada, ten sa len oznamuje.
veronikasad
28.03.17,11:30
Všetky príjmy zdanujes v jednom DP typu B.

Odklad nežiadas, predĺženie lehoty oznamujes písomne do konca marca na tlačive DU
kn-alka
28.03.17,11:39
1. odklad môže podať každý
2. DP sa podáva len jedno na jednu osobu
3. podľa typu príjmov sa určí, aké DP sa podáva

ak je príjem zo zamestnania + živnosť podáva sa DP typu B

Pri slovenskej živnosti je jedno, od akého dodávateľa má príjmy.
Za zahraničný príjem sa považuje zahraničný zamestnávateľ alebo zahraničná firma.

Odklad si môžeš podať do 30.06.2016
yvica
28.03.17,16:01
ďakujem, aj sme to tak podalim len som si to chcela overiť, áno viem oznámenie. aha takže pri živnosti sú to príjmy ak sú aj zo zahraničia.
a ak je registrovaný pre daň podľa § 7a môže viesť len daňovú evidenciu? ďakujem pekne
kn-alka
30.03.17,08:34
áno, môže