kopal77
28.03.17,11:34
Priateľka ma na byte vďaka ex 4 exekúcie v celkovej hodnote 8000 €. Má nevýhodný spotrebný úver aj hypotéku. Chceli sme ho refinancovať ale banka jej ho zamietla. Ja som bol ako spoludlžník. Dôvod - exekucie

Ak by som sa chcel stať kupcom jej bytu a zobrať novú hypotéku len na sumu spotrebného úveru a hypotéky, čo bude s exekúciami? Dostanem úver z banky keď som solídny klient? Úver by bol len 50 % z ceny nehnuteľnosti. Exekúcie nechcem vyrovnávať. V zmysle rozsudku BSM má exekúcie z LV do roka odstrániť jej ex.

Vopred ďakujem za rady
willma
28.03.17,10:12
mám obavu, že bez vyplatenia exekúcií sa nepohnete
JurajO
28.03.17,18:38
Práve preto exekútori dávajú exekúcie na LV, aby sa s nehnuteľnosťami bez ich vedomia nemohlo disponovať.
Úver by si asi dostal, ale musíš založiť inú nehnuteľnosť. So založením tohoto bytu nebude súhlasiť ani banka ani exekútor. Jedine, že by sa z novej hypotéky vyplatila aj stará hypo aj exekúcie.
rudolf83
08.04.17,10:36
AK nechcete vyplácať exekúcie, tak treba zvážiť osobný bankrot. Ten by znamenal zastavenie exekúcií. Problém je však v tom, že osobný bankrot by musel dať na seba ex-manžel, lebo on je podľa všetkého primárnym dlžníkom v exekúcii. Vaša priateľka v podstate ani nie je účastníčkou ex. konaní až do času, kým by exekútor nezačal predaj nehnuteľnosti. Táto situácia však pre viaznucu hypotéku na nehnuteľnosti v prospech banky asi nenastane... Banka je totiž predpokladám prednostný záložný veriteľ a v zásade ona rozhoduje, čo sa bude diať s bytom. Kým bude priateľka splácať hypotéku, tak banka nemá čo riešiť.
Ice dive
09.04.17,12:19
keďže píšeš, že v zmysle rozsudku BSM má exekúcie z LV odstrániť priateľkin EX... otázka je, ako sa oni ako manželia vyrovnali s BSM? nakoľko ak mal ex podlžnosti, z ktorých vznikli exekúcie čoho dôsledkom sú aj plomby exekútora na LV... t.j. ex mal podiel aj na nehnuteľnosti..... a keď má tieto do roka odstrániť ako sa v rámci rozsudku dohodli čo bude s bytom? nakoľko ak ex dostal iné majetky a vyrovnania mal by o tomto byť informovaný aj exekútor, že treba odstrániť blomby z LV nakoľko daná nehnuteľnosť už dlžníkovi nepatrí... alebo ak ešte neprebehlo vysporiadanie z bytu, je možné aby ste jeho podiel cez exekútora odkúpili, do podielového spoluvlastníctva...