michaela322
28.03.17,19:16
Potrebujem poradit s kolaudaciou. Zhanam tlačivá:
"tlaková skúška rozvody vody v budove"
"tlaková skúška rozvody kanalizácie v budove"
"tlakové skúšky vykurovanie"
všetko nám robili známi, ktorý ale takéto dokumenty nemôžu vydať.
misoft
28.03.17,17:25
Hmmmm..... skúšky robili známi..... nemali na to oprávnenie, skúšky, certifikát....nemôžu dokument vydať......
A TY chceš, aby podpísali papiere? Veď ty sama by si ich navádzala na protiprávne konanie.... a sama by si protiprávne konala.

Ušetríš síce teraz, ale keď sa niekedy niečo po-toto - budeš chcieť vyplatiť poistku ..... ajajaj..... poisťovňa zistí falošné doklady o skúškach.... pokus o poistný podvod ako vyšitý......
Alebo si myslíš, že stavebný úrad nemá prehľad o revíznych technikoch? Že nerozozná, že je to neoprávnený, sfalšovaný dokument?
Ing. Ľubomír Janoška
28.03.17,17:25
Samotné tlačivá nepomôžu, treba mať ľudí, ktorí majú príslušné okrúhle pečiatky a tí majú aj tlačivá.
Dá sa ale predpokladať, že nebudú chcieť zodpovedať za iných dodávateľov, ktorí možno tlakové skúšky ani nerobili.
michaela322
28.03.17,17:30
ok, otazka znela ze zhanam tlaciva.
misoft
28.03.17,17:35
Tlačivá nech majú tí, ktorí LEGÁLNE tie skúšky vykonajú.....
jezo421
29.03.17,06:27
Si si ista, ze tieto veci potrebujes? Ja som ku kolaudacii (RD) potreboval len 3 revizie: elektrina , bleskozvod a komin. Plyn nemam.
Ing. Ľubomír Janoška
29.03.17,09:15
@michaela232:
Tak trošku sme tušili, že ťa nezaujíma, ako to má byť legálne. Preto sme neuviedli odpovede, ale komentáre.
Odpovede, ktoré chceš počuť, budeš musieť hľadať na nejakom inom fóre, ktoré sa nezdržuje s nejakými zákonmi a vykonávacími vyhláškami.
Ing. Ľubomír Janoška
29.03.17,09:17
@jezo421: Odo mňa chceli tlakové skúšky na kúrenie a plyn. Čo sa týka kanalizácie, to si asi nejaký dôležitý referent kráti chvíľu.