kubkokubko
29.03.17,11:11
Rada by som poznala názor skúsenejších. Do akej odpisovej skupiny zaradiť unimobunku v obstarávacej cene 3800€. Nie som si istá, či 4, alebo 5. Je to montovaná stavba z dreva a kovu - prenosná, ale je napojená na inžinierske siete. (teda nespĺňa podmienku odpisovej skupiny 4 - bez pripojenia na inžinierske siete). Do 5 odpisovej skupiny mi ju bráni zaradiť nezmyselná doba odpisovania s ročným odpisom 190€, to, že po 20 rokoch po unimobunke nezostane nič a určite bude po 10-15 rokoch vyradená kvôli havarijnému stavu. Na svojom mieste je volne uložená za účelom prevádzkovania bufetu, na prenajatom pozemku a je pripojená na siete. Stavebné povolenie nebolo potrebné, pretože plní doplnkovú funkciu k hlavnej budove, ktorá je v majetku mesta. Ako by ste toto zaradenie unimobunky vyriešili vy? Ďakujem
bianka117
26.10.17,10:45
Prosím ako ste to zaradili? Unimobunku na 021- ako budovy?Dakujem
Pebbles
26.10.17,12:08
treba zistiť, či je unimobunka považovaná za samostatný stavebný objekt. Pochopila som to tak, že v 4. OS je pod KP uvedené MONTOVANÉ BUDOVY Z KOVOV, AK nie sú samostat. stavebnými objekmi pripojenými na IS.