daska64
16.07.06,20:10
Dobrý večer,
prosím o radu všetkých skúsených poraďákov. Robém PÚ pre s.r.o. a je mesačný DPH. Teraz mi doniesli doklady, kde je uvedené, že v 6. mesiaci zaplatili z účtu úhrady, ktoré mali byť zrealizované v marci - máji (majú ich vykonávať zrejme každý mesiac podľa splátkového kalendára, o ktorom o.i. nič neviem, lebo v tej firme interne nepracujem). Poraďte, či môžem odpočítať DPH v 6 mesiaci, aj keď zrejme podľa splátkového kalendára to malo byť v marci až máji.
Ďakujem
KEJKA
16.07.06,18:15
nezaleží už na tom, kedy boli zrealizované úhrady. Dôležité bolo mať splátkový kalendár a mesačne podľa neho účtovať predpis a v rmci toho aj prípadné odpočítanie DPH.
Takže odporúčam podať dodatočné DP k DPH.
daska64
16.07.06,18:36
Ďakujem za radu, myslela som si , že by to asi malo byť tak ako ste mi poradili. Ale ešte ma napadá, že či je možné, že tie doklady dám jednoducho bez nároku na odpočet DPH? Ide cca o sumu DPH = 2000.- Sk.
KEJKA
16.07.06,19:05
Ďakujem za radu, myslela som si , že by to asi malo byť tak ako ste mi poradili. Ale ešte ma napadá, že či je možné, že tie doklady dám jednoducho bez nároku na odpočet DPH? Ide cca o sumu DPH = 2000.- Sk.
ked si neodpočítaš DPH, lebo sa rozhodneš nepodať dod. DP k DPH, tak tú DPH daj do nákladov ale ako pripočitateľnú položku.
kattka.c
16.07.06,19:08
ked si neodpočítaš DPH, lebo sa rozhodneš nepodať dod. DP k DPH, tak tú DPH daj do nákladov ale ako pripočitateľnú položku.

nerozumiem dobre co je pripocitatelne polozka. To sa tyka PU?
ja robim v JU. Ak si dam neuplatnenu DPH do prevadzkovej rezie, riesim este nieco okrem toho? :confused:
Paula
16.07.06,19:12
nerozumiem dobre co je pripocitatelne polozka. To sa tyka PU?
ja robim v JU. Ak si dam neuplatnenu DPH do prevadzkovej rezie, riesim este nieco okrem toho? :confused:

V JÚ zaúčtuješ neuplatnenú DPH ako výdavok neovplyvňujúci základ dane -ostatné.
kattka.c
16.07.06,19:14
ano mas pravdu - VNZD,
ale moja otazka bola na tu pripocitatelnu polozku... JU sa to netyka?
Paula
16.07.06,19:15
ano mas pravdu - VNZD,
ale moja otazka bola na tu pripocitatelnu polozku... JU sa to netyka?

Nie, netýka.
kattka.c
16.07.06,19:15
vlastne ak to dam do VNZD, tak mi to neovplyvni zaklda dane a tym padom je to OK. V PU ked to dam do nakladov, znizi mi to zaklad dane a preto ho musim naspat zvysit - preto je pripocitatelna polozka? Chapem to dobre?