jalien
29.03.17,10:45
Dobry den, pocas minuleho obdobia troch rokov som sa dostal do nemilej situacie a to exekucii, ktore mam z minuleho manzelstva, pozicky a vyzivne. Nedari sa mi zohnat dostatocne dobre platenu pracu, a tym dorovnat dany dlh voci exekutorovi. Preto sa chcem opytat ci je mozne v tejto situacii otvorit naprikad malu prevadzku a zacat podnikat a postupne tym dlh splacat, bez toho zeby exekutor zavrel alebo spenazil veci ktore su na tej prevadzke. Samozrejme ze by bolo najlepsie vyplatit dlh a potom podnikat ale situacia je taka ze dlh je omnoho vacsi ako zacat otvorenim niecoho mensieho co by vlastne bolo v prenajme a zaroven by sa stalo zdrojom prijmu. Co vsetko by mohol exekutor s prevadzky zabavit alebo pripadne ak je v prenajme, mohol by zakazat cinnost? Dakujem
kopretinka
29.03.17,09:42
a z čoho tie exekúcie teraz platíš? to máš na otvorenie prevádzky a platenie nájmu?exekútor ti činnosť nezakáže,on potrebuje,aby si platil.......
jalien
31.03.17,03:48
Teraz platim splatu po malych splatkach, a stale sa navysuju na urokoch,preto ci by nebolo rozumnejsie cas investovat do podnikania a zarabat viac,co sa tyka najmu na prenajom na zaciatok by som vedel zabezpecit, s tym umyslom ze by ten zisk bol isto vacsi ako mam teraz, ide o to ci exekutor by mi mohol branit v tom hned od zaciatku??
veronikasad
31.03.17,04:49
Mohol, napr. bloknutim podnikateľského účtu alebo prikazanim úhrady pohľadávok na účet exekútora
willma
31.03.17,05:03
Veronika píšem ti SS
profesional
02.04.17,15:32
Založ si firmu v zahraničí a maj firemný účet v zahraničí. Slovenská jurisdikcia končí na hraniciach.
jalien
03.04.17,08:09
Vdaka, za odpoved, budem o tom uvazovat