marulienka13
29.03.17,13:21
ahojte, vlastnime 2 pozemky, jeden je zacleneny do uzemneho planu, vedlajsi uz nie je a chceli by sme stavat predajnu zrovna na tom druhom, oba maju byt pouzite na podnikanie, no stavba ma byt az na druhom. Na okresnom urade mi povedali, ze mi spravia vynatie, ak dostanem stavebne povolenie (mam si zistit, ci mi ho daju), no starosta sa ohana tym, ze pozemok musi byt zacleneny do uzemneho planu, co sa "as" nebude pacit zastupitelstvu. Povolenie on sa mi da, povedal, ale problem je s uz. planom. Poziadat vsak o zaclenenie do UP je dost nakladne + cas. neviete mi poradit, ako postupovat? ci staci presdvedcit zastupitelstvo, co je 5 ludi v dedine? dakujem
misoft
29.03.17,13:27
Územný plán si vytvára sama samospráva. Takže i zmeny v ňom môže odklepnúť len zasadanie samosprávy. Treba podať návrh na zmenu územného plánu, aby so o nej rokovalo na zasadaní zastupiteľstva.
Pokiaľ pozemok nie je zahrnutý v územnom pláne - dve možnosti prečo: nepočíta sa s výstavbou, alebo pozemok je už mimo katastrálne hranice zastavanej oblasti obce - extraviláne.
To si môžeš zistiť aj na katastrálnej mape obce - http://mapka.gku.sk/mapovyportal/
marulienka13
29.03.17,14:43
dakujem za odpoved, pozemok je v intravilane, ale nie je zahrnuty do uzemneho planu, lebo sa tam neplanovalo stavat, ked sa robila zmena v UP (hoci oproti pozemku, cez cestu su domy, je to choro spravene). Starosta mi povedal, ze on nema problem so suhlasom, ale na stavebne povolenie treba poziadat o zmenu v uzemnom plane, co je asi 33 uradov a povoleni a stavben dostanem, len ak budem mat suhlas od cloveka z nejakeho uradu o uzemnom planovani... ani netusim, aky urad
JurajO
29.03.17,18:18
misoft myslí mimo zastavané územie, teda v extraviláne. Mimo katastrálne územie by znamenalo, že to patrí do iného katastrálneho územia, teda napr. do susednej obce.
Je v intraviláne a nie je zahrnutý do územného plánu??? Spravidla sa s rozširujúcou výstavbou do územia riešeného v územnom pláne pridávajú ďalšie lokality a tým sa rozširuje intravilán. Tuto je to akosi naopak. Že by to územný plán neriešil a už to je v intraviláne...?
Určite je v intraviláne?
marulienka13
30.03.17,05:11
je to normalne pozemok v obci, aj tabula je az za nim, ale kedze sa nepocitalo pri rozsirovani uzemneho planu s tymto pozemkom (nedopatrenim), nezahrnuli ho do uzemneho planu (do zmeny UP), rozhodne je v intravilane. UP sa rozsiroval na druhej strane cesty a na tento jeden pozemok sa proste vykaslali, kedze on vtedy nikto neziadal... tiez nechapem preco, ale je to tak, zial