babajaga
29.03.17,18:09
Zamestnávateľ mi chce dať výpoveď bez dôvodu s 1mesačnou výpovednou dobou. TPP trvá 7mesiacov. Môže? Ako mám reagovať, keď mi ju dá do ruky v práci?
ivka70
29.03.17,16:13
Zamestnavatel ti nemoze dat vypoved bez udania dovodu.
Vypoved preber (proti tomu nic neurobis) a podla toho, aky paragraf vypovede pouzije, budes mat moznost napadnut jej neplatnost.
Zamestnavatel ti totiz moze dat vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta, u teba s mesacnou VD. Ak pojde o taku vypoved, s tym nic neurobis.
misoft
29.03.17,16:19
Ak nepodpíšeš prevzatie - je to ako keby si ju nedostal.
Inak - bez uvedenia dôvodu http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#f2651714 §61 ods.2 = neplatná výpoveď.
Takže nič nepodpisuj!
Ak ťa aj tak "vyrazí" a zamedzí ti vstup na pracovisko (akože už nezamestnaný u nich) - domáhať sa neplatnosti výpovede súdne. A zamestnávateľ bude potom - ak súd odklepne neplatnosť výpovede musieť cálovať ušlú mzdu + všetky poplatky na súde, zastupovanie (tvoje) právnikom.....
Okrem toho - dá sa to oznámiť i Inšpektorátu práce....a tí tiež vo svojej réžii mu môžu dať pokutu.
ivka70
29.03.17,16:20
Nemas pravdu, nepodpise, zamestnavatelovi staci, ze svedok podpise, ze odmietol prevziat na pracovisku .. a bude sa povazovat za dorucenu
babajaga
29.03.17,16:20
Dakujem, Ivka. Miesto sa neruší, nestratila som spôsobilosť, nepremiestňuje sa. Ako a kde potom môžem napadnúť platnosť?
ivka70
29.03.17,16:22
Najskor mu pisomne oznamis, ze vypoved nie je v sulade so zakonnikom prace a ze na zamestnavani nadalej trvas, ak ju odmietne zrusit, tak na sude.
A mozes mu to povedat hned, ak to bude vypoved bez udania dovodu, ze tak budes postupovat.
Len nepodpisuj dohodu o skonceni PP.
misoft
29.03.17,16:29
No dovolil by som si oponovať. Pokiaľ by to tak bolo, ako píšeš - stačilo by potom akémukoľvek zamestnávateľovi "akože" doručiť výpoveď a podpíše to svedok a zamestnanec odrazu bude vyhodený, ani nebude vedieť. Ak by toto platilo - súdy by boli plné žalôb na neplatnosť výpovedí.
http://www.epi.sk/odborny-clanok/Dorucovanie-pisomnosti-v-zmysle-Zakonnika-prace.htm
a z toho"
"Platnosť výpovede je podľa § 61 ods. 1 ZP podmienená okrem písomnej formy aj samotným doručením. Čo znamená, že právne účinky výpovede nastanú dňom, keď sa písomná výpoveď doručila druhému účastníkovi. "
Keďže prac. zmluva je právny akt medzi zamestnávateľom a zamestnancom, aj doručenie musí byť tomu druhému účastníkovi - žiadny svedok, žiadna fikcia doručenia!!!!!!!!

Takže nemáš pravdu! (Zamestnanec NIE JE povinný si ju prevziať priamo na pracovisku (môže, ale nemusí), zamestnávateľ v tom prípade ju musí doručiť iným spôsobom (doporučene poštou - vtedy sa už vyhovárať nedá, že nič nedostal)..
veronikasad
29.03.17,16:31
Nemáš pracovnú zmluvu na dobu určitú?
ivka70
29.03.17,16:34
Zakonnik prace umoznuje dorucovanie na pracovisku, zamerne neprevzatie vypovede nevysudi. Dovod vypovede je napadnutelny, nie to, ze mu dokazatelne bola dorucovana, len on ju odmietol prevziat.
babajaga
29.03.17,17:02
mám, do 1.9.2017
veronikasad
29.03.17,17:24
Kedy vznikol pracovný pomer?
pavol54
29.03.17,17:40
no čo zdrží sa o deň dva
JankaO
29.03.17,17:50
§38/4 ZP.....Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, ak.. ..... doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.
babajaga
29.03.17,18:24
Ďakujem krásne za odpovede, ľudia ;o) Inak, fakt mi môžu dať 1mesačnú výpoveď (keď neberieme do úvahy dôvodod),keď tam pracujem 7mesiacov na TPP na dobu určitú do 1.9.2017?
veronikasad
29.03.17,18:30
Bez uvedenia dôvodu - nemôžu. Ak teda nepodpíšes dohodu o skončení​ pracovného pomeru.
Tweety
29.03.17,18:31
Áno, je to zo zákona , konkrétne § 62 ZP.
(2) Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak
Tweety
29.03.17,18:35
Vvýpoveď môže dať len zo zákonných dôvodov.
Tweety
29.03.17,18:39
Pozri ZP §63.