trina7
17.07.06,01:01
Zdravím všetkých, ktorí si dajú tú námahu a odpovedia mi!

Stručný opis mojej situácie-živnosť od júna03
zamestnaná od 98 do júna05
V období od júla04 do júna05 som neplatila odvody do ZP, pretože sa počítali podľa DP za rok 03, kde bol môj príjem 53 tisíc, plus som bola zamestnaná a v zamestnaní som mala vyšší príjem. BOlo mi povedané, že ich nemusím platiť, keď príjmy zo živnosti neprekročia istú hranicu.
Odvody som začala platiť od júla 05 doteraz.
Pri podávaní ročného zúčtovania (ten terajší chaos) som uviedla, že živnosť som v roku 2005 prevádzkovala 12 mesiacov, čo je aj pravda, no v kolónkach, kde sa zapisovali odvedené odvody v jednotlivých mesiacoch roku 2005 som do prvých šiestich mesiacov neuviedla nič. Ja sa do toho nerozumiem, no účtovníčka bola na pochybách, či sa bude pri počítaní výšky odvodov brať do úvahy celých 12 mesiacov alebo len 6, čo by bolo veľmi nepríjemné, pretože by to vyšlo raz toľko. Prosím poraďte ako to je. Vďaka.
emily
17.07.06,05:44
či sa bude pri počítaní výšky odvodov brať do úvahy celých 12 mesiacov alebo len 6, čo by bolo veľmi nepríjemné, pretože by to vyšlo raz toľko. Prosím poraďte ako to je. Vďaka.
Príjem bol za 12 mesiacov, aj keď si preddavky platila len za šesť, takže 12. Len neviem či dobre rozumiem otázke. Poradte múdrejší.
Jana Motyčková
17.07.06,06:47
Súhlas s Emily ale tiež otázke celkom nerozumiem - v ročnom zúčtovaní ZP nie sú kolónky na odvedené odvody po mesiacoch iba suma poistného.
STRELEC
17.07.06,07:03
Súhlas s Emily ale tiež otázke celkom nerozumiem - v ročnom zúčtovaní ZP nie sú kolónky na odvedené odvody po mesiacoch iba suma poistného.Ide zrejme o počet mesiacov prevádzkovania živnosti v roku 2005 pre účely preddavkov ("B", oddiel IV. ).
STRELEC
17.07.06,07:07
Prečítal som si otázku ešte raz. Podľa mňa pri prepočte budúcich preddavkov sa uvádza 12 mesiacov prevádzkovania živnosti, aj keď obdobie hradenia preddavkov bolo od 01.07.2005.
Živnosť trvala v celom roku 2005.
trina7
17.07.06,08:59
Vdaka Vam, neviem presne ale ide o to, ze pri zivnosti boli v tom tlacive kolonky januar az december, nepisali sa tam odvody, ale asi vymeriavaci zaklad. No a ja som tam mala januar az jun prazdny, kedze som neodvadzala nic.
Jana Motyčková
17.07.06,09:58
Sú tam kolónky, kde sa uvádza minimálny základ (závisí aj od tlačiva, ale asi SB), keďže si aj zamestnanec, mali tam byť nuly v mesiacoch, kedy si bola zamestnancom (nezávisí to od toho, kedy si platila preddavky na ZP).
Ale otázka asi bola, či VZ pre preddavky deliť šiestimi alebo dvanástimi - dvanástimi, keďže si bola SZČO 12 mesiacov.