thecrow17
30.03.17,10:15
Prosim pomozte sa mi z toho niekto vysomarit. Konatel ide na sluzobku. Na parkovisku vo Viedni bude mat odstavene auto pocas sluzobky. Za tuto sluzbu nam cestovka poslala fakturu - danovy doklad (nie zalohovu fakturu - kedze sluzbu este len dodaju a cesta sa uskutocni v aprili), kde je uvedene parkovanie bez DPH. Oni, aj my sme plaltitelia DPH. Ked som tam volala, tak mi pani povedala, ze oni to tak bezne vystavuju a nikto sa nestazoval, ze parkovanie je ako cenina - lebo nas konatel dostane parkovaciu kartu vo Viedni a to oni povazuju za ceninu... Cestovka nakupila parkovanie z rakuska od nejakej firmy a prefakturuje to nam. Neviem, ja celemu tomu vysvetleniu s ceninou neviem prijst na chut - nesedi mi to... Podla mna mali vystavit zalohovu fakturu. Po uskutocneni cesty vyuctovaciu za parkovanie aj s DPH §9ods.4 a §15ods.1. Alebo to je sluzba vztahujuca sa na nehnutelnost §16? Cela som z toho domotana... Viem mi to niekto ozrejmit, preco takto postupovala cestovka, pod akym rezimom DPH to parkovanie vyfakturovali?

Dakujem krasne
emma2
30.03.17,17:45
My nakupujeme parkovacie karty priamo od rakuskej firmy (registrovana pre DPH v Rakusku) a ta nam to vzdy fakturuje s rakuskou DPH. O vratenie tejto DPH potom ziadame. Cestovka by vam to mala prefakturovat s dph