iika
17.07.06,07:28
Dala som si 2.pilier DSS, z príslušnej banky mi prišlo oznámenie, že moju zmluvu SP neakceptuje z dôvodu: "sporiteľ nie je dôchodkovo poistený". Stalo sa to pred 2 mesiacmi mojej kolegyni. Zmluvu som uzatvorila v NR, tu mám aj miesto zamestnania, ale sídlo FI je v BA. Vo výplatnej páske dôch.poistenie mesiac čo mesiac figuruje. U koho mám začať pátrať?
Zita4
17.07.06,05:31
U zamestnávateľa.
Ela222
17.07.06,05:36
Stalo sa mi podobné. Nakoniec som zistila, že kolegyňa mi na RLFO uviedla nesprávne rodné číslo, vynechala jedno číslo. Najlepšie na tom je, že socpoist vôbec nevadilo, že je tam neúplne rodné číslo, hlavne že peniaze išli. Na sociálke mi to opravili a zaregistrovali ma. Tak skús aj ty najskôr u zamestnávateľa.
iika
17.07.06,05:58
Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?
Zoltán Kovács
17.07.06,06:05
Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?

Ak má firma sídlo v BA, tak ťa evidujú v BA. Registrácia zamestnávateľa je podľa sídla v príslušnej pobočke SP. Bratislava mesto má pobočku na Záhradníckej 31.
Zita4
17.07.06,06:05
Ďakujem, idem konať. Ale ktovie koľkí budú ešte takí ako ja? A kde ma vlasne evidujú v SP? V NR alebo v BA?Keď je sídlo firmy v BA, tak tam.
iika
17.07.06,08:39
Už som sa dopátrala, ďakujem. Totálne mi skomolili meno aj priezvisko. Istí ľudia by sa mali asi na chvíľu posadiť do školských lavíc a naučiť sa čítať. Nie je to prvý prípad. Radšej to nebudem ďalej komentovať.
Zoltán Kovács
17.07.06,08:42
Trošku mimotemy ale skúsenosť z praxe. SP zle zaregistrola zamestnanca, namiesto Milan mal krstné meno Mlan. A to plné tri roky. Zistili sme to, až keď po troch rokoch mal prvú PN. Sp nám to vrátila s tým, že takého zamestnanca nemajú zaregistrovaného. Pritom jeho RČ mali správne zaevidovené.