Laurinkai
30.03.17,14:45
Existuje prosim Vas v tomto state nejaka spravodlivost? Viete mi prosim poradit, ako dalej? Zbavili sme sa despotu a tyrana v jednej osobe, musi opustit nehnutelnosti, pretoze nas fyzicky a verbalne takmer dennodenne ohrozoval. Na nestastie ma za nasim domom kusok pozemku, ku ktoremu je pristup prave cez pozemky, z ktorych bol vykazany.Ten svoj pozemok kupil v case, ked bol este spoluvlastnik pozemkov, z ktorych sa musi vystahovat. Branili sme sa proti vecnemu bremenu, ktore ziadal zriadit, no sud mu priznal vecne bremeno. Pritom existuje moznost, aby si to vybavil od predavajuceho, s ktorym ma dobre vztahy. Tadial je moznost pristupu. Ako sa mame este branit? Skutocne nikomu nezalezi na tom, ze je to sudne trestany clovek za ublizenie na zdravi?Pred dvomi dnami boli u nas policajti, nicil majetok, z ktoreho je vykazany a vyplateny! Tato spolocnost uz naozaj tak upadla, ze nepredchadza konfliktom, ale riesi uz len nasledky? Ale to uz je vo velkej vacsine neskoro.
Mária27
30.03.17,13:58
Treba sa odvolať. Neviem, ako to súd odôvodnil, nakoľko tu nejde o vyporiadanie (rozdelenie) spoluvlastníctva (§ 142 obč. zák), ani prístup k stavbe (§ 135c). Pravdepodobne preto, že mal ako spoluvlastník doteraz prístup zo svojho pozemku ... Treba argumentovať - tak ako tu.
Laurinkai
30.03.17,14:38
Maria27, problem je v tom, ze bol povodne spoluvlastnik pozemkov, cez ktore teraz chce bremeno, ale sud spoluvlastnictvo zrusil a my sme ho vyplatili a dalsi sud mu nariadil vypratat sa z nehnutelnosti a teda aj z pozemkov. Na tom svojom pozemku ma drobnu stavbu, voci ktorej sme sa ohradili, ale staval ju v case ked bol spoluvlastnik a stavebny urad mu to povolil a snami sa vobec nebavil, lebo vraj nie sme ucastnikmi konania. Vsetok material ale vozil cez spolocny pozemok. Tato stavba vsak nie je nikde na LV vyznacena a teraz po 5tich rokoch sa snazi dostat ju na LV.