Mikolajova
17.07.06,07:42
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť ak FO-SZČO si uplatňuje do nákladov paušál Orange, musí mať v majetku mobilný telefón?
Zoltán Kovács
17.07.06,05:57
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť ak FO-SZČO si uplatňuje do nákladov paušál Orange, musí mať v majetku mobilný telefón?

Samotný telefón nemusí mať v majetku firmy, ale SIM karta by mala znieť na firmu. Operátor vystavuje faktúru podľa údajov, ktoré boli zaevidované pri kúpe SIM karty. Ak SIM karta nie je na firmu s tým paušálom, by som bol opatrný. Doklad (faktúra) od Orange v tomto prípade nie je vystavený na podnikateľa, ale na občana (chýba IČO, DIČ).
STRELEC
17.07.06,06:15
Podľa môjho názoru áno. Ostatne v minulosti som sa s tým stretol aj pri kontrolách "či je v evidencii". Stačí v KM zaevidovať trebárs v korunovej hodnote. Je to otázka nielen spotreby, ale aj servisu a údržby (výmena batérie a p.), prípadných opráv aparátu.
Mikolajova
17.07.06,06:20
A ako to dať ak FO nema žiadny doklad o kúpe, dať len ako vklad do spoločnosti v napr. nulovej hodnote?:rolleyes:
STRELEC
17.07.06,06:35
A ako to dať ak FO nema žiadny doklad o kúpe, dať len ako vklad do spoločnosti v napr. nulovej hodnote?:rolleyes:Hovoríme o FO? FO má právo preradiť svoj ľubovoľný majetok z osobného užívania do užívania v rámci svojej živnosti (a naopak). Urobil by som buď krátky záznam o tejto skutočnosti, alebo "kúpil" mobil na základe dohody o odkúpení veci od občana - neživnostíka.
Mikolajova
17.07.06,06:41
Týka sa to FO-SZČO.
STRELEC
17.07.06,06:42
Týka sa to FO-SZČO.Ja len, že si použila "vklad do spoločnosti". Odpoveď bola k FO.
:)
Mikolajova
17.07.06,06:44
Ospravedlňujem sa nakoľko robím aj PO trochu to občas s výrazmi preženiem ... :o
STRELEC
17.07.06,06:49
Ja bežne tieš! Najmä ak človek rýchlo klepe.
Mikolajova
17.07.06,06:51
:) :) :) Inak povedané DAKUJEM
STRELEC
17.07.06,06:52
:) :) :) Inak povedané DAKUJEMZa máličko.