hana22
30.03.17,19:55
Zamestnávateľ mi urobil zuctovanie dane este vo februári. Dnes ma napadlo, že som zabudla doložiť a zdaniť príjem z príležitostnej práce. Bolo to nejakých cca 500 eur. Čo teraz? Aké mám možnosti?
Ďakujem.
Tweety
30.03.17,17:57
Podať DP.
Žabinka
30.03.17,18:03
čo tak trochu pohľadať? včera sa to rozoberalo..
Otázka č. 1 - Ročné zúčtovanie a opravné daňové priznanie
Daňovník dosahoval za rok 2016 príjmy len zo závislej činnosti. Na základe jeho žiadosti mu zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Daňovník zistil, že zabudol predložiť zamestnávateľovi ešte ďalšie Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch od iného zamestnávateľa. Ako má daňovník postupovať v takomto prípade?
Odpoveď
Daňovník, ktorý dosiahol príjmy zo závislej činnosti a zamestnávateľ mu vykonal ročné zúčtovanie, ak tomuto zamestnávateľovi nepredložil všetky požadované doklady od každého zamestnávateľa, daňovník podáva následne riadne daňové priznanie (nie opravné ani dodatočné DP). Prílohou tohto daňového priznania bude "Ročné zúčtovanie..." spolu s vyplnenou 2. stranou tohto tlačiva.
https://podpora.financnasprava.sk/798722-Opravn%C3%A9-da%C5%88ov%C3%A9-priznanie
hana22
30.03.17,18:30
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Môže daňovník v takomto prípade podať odklad daňového priznania? Nemám totižto doklad o zdaniteľných príjmoch z tej príležitostnej práce, nakoľko ma to napadlo až dnes poobede. Ešte raz ďakujem.