DariaC
31.03.17,10:01
Dobry den,

chcela by som zistit, ci narok na preukaz ZTP ma LEN obcan SR alebo aj cudzinec, ktory ma trvaly pobyt na uzemie SR?
willma
31.03.17,08:31
Katy a R
31.03.17,14:08
nárok nie je presný termín;) ... môže požiadať, ak požiada a splní podmienky (posúdenie na UPSVaR podľa zák 447/2008) ... tak môže dostať preukaz ŤZP - dva druhy - bez červeného pásu, alebo s pásom - to je pre tých ŤZP, čo potrebujú sprievodcu.
cit zo zák 447/2008 (1) Účastníci právnych vzťahov podľa tohto zákona sú
a) fyzická osoba, ktorá je
1. občan Slovenskej republiky, ktorý má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt alebo prechodný pobyt podľa osobitného predpisu,2)
2. cudzinec, ktorý je občan členského štátu Európskej únie, štátu, ktorý je zmluvnou stranou dohody o Európskom hospodárskom priestore a Švajčiarskej konfederácie (ďalej len „Európsky hospodársky priestor“) a ktorý má registrovaný trvalý pobyt na území Slovenskej republiky podľa osobitného predpisu3) a je zamestnaný alebo študuje na štátom uznanej škole na území Slovenskej republiky,
3. cudzinec, ktorý je občan štátu Európskeho hospodárskeho priestoru a ktorý má registrovaný trvalý pobyt na neobmedzený čas na území Slovenskej republiky podľa osobitného predpisu,4)
4. rodinný príslušník cudzinca uvedeného v druhom bode, ktorý má povolenie na trvalý pobyt na území Slovenskej republiky,
5. cudzinec, ktorý je rodinný príslušník občana Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky a ktorý má povolenie na trvalý pobyt na území Slovenskej republiky podľa osobitného predpisu,5)
6. cudzinec, ktorý nie je občan štátu Európskeho hospodárskeho priestoru a ktorého práva na kompenzáciu zaručuje medzinárodná zmluva, ktorou je Slovenská republika viazaná a ktorá bola uverejnená v Zbierke zákonov Slovenskej republiky, 7. cudzinec, ktorému bol udelený azyl podľa osobitného predpisu,6)