Najka
17.07.06,06:49
Ako zaúčtovať v JÚ náhradu poistného plnenia, ktoré sme zaplatili poisťovni? Spôsobili sme škodu mot.vozidlom inému vodičovi, a časť náhrady, ktorú mu poisťovňa vyplatila, žiadala od nás.
Milan Benka
17.07.06,05:18
Zaúčtovať ako škodu. 548 v PU

V JU to bude výdaj neovplyvň. základ dane.
DušanČ
17.07.06,05:33
Záleží od toho, či zavinenú škodu budete ďalej vášmu vodičovi zosobňovať alebo nie. Pokiaľ áno, je to náklad ovplyvňujúci základ dane a prijatá náhrada od vinníka bude príjem ovplyvňujúci základ dane. Pokiaľ to vymáhať od vinníka nebudete, by som to dal do nákladov neovplyvňujúcich základ dane. Pre istotu však ešte upresni, o akú poistnú udalosť sa jednalo a z akého dôvodu poisťovňa žiada regres od vás.
STRELEC
17.07.06,05:41
Bez ohľadu na ďalšie prípadné riešenie by som škodu zaevidoval ako výdavok NOZD. Nemôže tým v žiadnom prípade dôjsť ku nesprávnemu vykázaniu ZD. Ono vymáhanie škody od zamestnanca môže byť problematické (aj časovo). Ak by som aj nejakú úhradu škody od zamestnanca obdržal, zaevidoval by som ju ako príjem nedaňový.
Najka
17.07.06,05:53
Neviem presne o akú škodu ide, mám totiž len papier z poisťovne a tu sa píše okrem iného, že sme porušili povinnosť písomne oznámiť vznik škodovej udalosti poisťovateľovi v stanovenej lehote, a z uvedeného dôvodu náš žiadajú o zaplatenie náhrady poistného plnenia.
STRELEC
17.07.06,05:57
Neviem presne o akú škodu ide, mám totiž len papier z poisťovne a tu sa píše okrem iného, že sme porušili povinnosť písomne oznámiť vznik škodovej udalosti poisťovateľovi v stanovenej lehote, a z uvedeného dôvodu náš žiadajú o zaplatenie náhrady poistného plnenia.Do vyriešenia by som požiadavku poisťovne zaevidoval do ostatných záväzkov FO a vyžiadal si dopläujúce informácie od poisťovne + urobil by som zápis s dotknutým zamestnancom.