saili
17.07.06,07:28
Dobrý deň,

chcela by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu. V piatok t.j. 14.07.06 sme si s priateľom vybrali dovolenku v cestovnej agentúre Krétu. Hotel vyzeral v prospekte veľmi dobre....a aj dotyčná pani nám ho vykreslila veľmi dobre. Na druhý den sme zistili, že priateľova teta je v tom istom hoteli,avšak jej rozprávanie ma zamrazilo....izby sú špinavé, v záhrade je samá zelina,bazén bol hroznom stave, okolo boli nedostavané domy.....no proste niečo hrozné....!!!

Odlet by mal byť tento štvrtok 20.07.

chcela by som to zmeniť, len neviem či by to bolo ešte možné! samozrejme zostali by sme v tej istej cestovnej kancelárii a nevadilo by mi ani doplatenie resp. iný ostrov.
Prosím o radu, aký je postup v týchto prípadoch!

p.s. sami uznáte, že ísť na dovolenku s pocitom že je to tam hrozné...nie je nič príjemné......!!!


Ďakujem za každú radu.
Elena Navrátilová
17.07.06,05:31
Obráť sa s dôverou na cestovku, nakoľko oni sú jediní na ktorých sa musíš čo najskôr obrátiť. Ale nepovedz ako prvú vetu o tých skúsenostiach tety. Skús inou formou, napr. niečo do toho prišlo, vymeniť zájazd atď. Potom prezraď výsledok. A ak nepochodíš až potom povedz pravdu.
Jara
17.07.06,06:06
Ja by som navrhovala najprv poriadne preštudovať zmluvu ktorú si urobila s CK. Ale ozaj poriadne a potom povedať, že to čo je v zmluvných podmienkach, tak maš informácie, že nesúhlasí so skutočnosťou a preto sa obraciaš na nich s prosbou, aby ti ponúkli adekvátne služby, aby potom nedošlo k reklamácii. Myslím že za svoje peniaze máš mať to na čom ste sa dohodli. Ak sľubujú niečo iné, tak by som to povedala otvorene a prípadne aj povedala, že sa obrátiš na ŠOI-ku o prešetrenie ponuky a skutočného stavu. Myslím, že už jednanie v rukavičkach nieje príliš rozumná cesta, lebo pojdeš na dovolenku a budeš tam len najedovaná.
Dada
17.07.06,06:21
Dobrý deň,

chcela by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu. V piatok t.j. 14.07.06 sme si s priateľom vybrali dovolenku v cestovnej agentúre Krétu. Hotel vyzeral v prospekte veľmi dobre....a aj dotyčná pani nám ho vykreslila veľmi dobre. Na druhý den sme zistili, že priateľova teta je v tom istom hoteli,avšak jej rozprávanie ma zamrazilo....izby sú špinavé, v záhrade je samá zelina,bazén bol hroznom stave, okolo boli nedostavané domy.....no proste niečo hrozné....!!!

Odlet by mal byť tento štvrtok 20.07.

chcela by som to zmeniť, len neviem či by to bolo ešte možné! samozrejme zostali by sme v tej istej cestovnej kancelárii a nevadilo by mi ani doplatenie resp. iný ostrov.
Prosím o radu, aký je postup v týchto prípadoch!

p.s. sami uznáte, že ísť na dovolenku s pocitom že je to tam hrozné...nie je nič príjemné......!!!


Ďakujem za každú radu.

A môžeš prezradiť o akú cestovku a aký hotel ide? Aby sme aj my nenaďabili na to isté. Dík.
Bionda
17.07.06,09:16
Ja mam s pred dvoch rokov zlu skusenost, ze letiet *s grekmi do Grecka* uz nemusim nakolko aj nas oklamali. Vyfarbili vsetkymi farbami a veru na mieste to bolo inak. Delegatovi sa stazovat znamenalo, ze uz vobec do nasho hotela neprisiel. Nuz takto som zanevrela na Grecko a jeho ostrovy. Ja by som tiez asi sla do cestovky a trvala na zmene hotela a praveze by som sa oprela o informacie, ktore som zistila, ktore su aktualne . Netreba sa dat- to tvrdim stale, lebo ist na vopred skazenu dovolenku, to radsej zostat doma.
ata111
17.07.06,09:28
Saili, ozvi sa, ako si sa rozhodla. Bola som na Kréte už dávnejšie 7-8 rokov späť a bolo tam veľmi pekne. Od Grécka nečakaj čisté ulice a vykosené trávniky, to len pri 3* a viac. Napriek tomu, že sme boli ubytovaní v štúdiách v Gerani a v Agia Marina, boli čisté, udržiavané, bazény tiež. Na samotnej Kréte máš kde turistikovať po výletoch i more je čisté, i keď trochu búrlivé. Ak má teta takéto skúsenosti, ja by som neváhala, šla do cestovky a jednoznačne žiadala iný hotel alebo apartmány i štúdiá. Nemá zmysel ísť do hotela, ktorému už teraz neveríš. Žiadala by som to dôrazne. Veď platím ja a myslím, že cestovka nechce, aby si im robila zlú reklamu. Napíš konkrétne, o ktorý hotel ide. Zaujíma to viacerých ...a samozrejme, ako si dopadla. Hlavne, nezanevieraj na Krétu. Je krásna.
saili
17.07.06,09:47
Ahojte....ďakujem pekne za informácie a rady. musím povedať že som si vydýchla..priateľ tam volal...kedže sa bál, že ked budem ja...narobím veľa kriku......:mad: , ale nakoniec sa s nimi dohodol a ponúkli nám iný hotel. povodne sme mali *** s polpenziou a teraz budeme mať 4*, all inclusive, miesto je na južnej Kréte v meste Ierapetra. Poznáte to?!

áno to viem, že Gréci čo sa týka okolia dosť zanedbávajú....s tým som zmierená. Nie som náročná...ale íst na dovolenku a vedieť že sa tam nebudem dobre cítiť je hrozné.
Čo sa týka cestovky....."S Grékmi do Grécka...." sa asi naozaj nevyplatí. našla som aj na internete fotky, ktoré o tom tiež nasvedčujú. rada by som meno hotela napísala, len neviem či to nebude reklama...lebo niekedy aj "zlá reklama" je reklama. ak to nebudem problém rada sem dám fotky a aj meno hotela.
Ešte raz ďakujem......
p.s. po príchode z dovolenky Vám dam vedieť ako bolo......
domacnost
17.07.06,09:51
neboj, ja som tiež zvedavá na názov CK.
ata111
17.07.06,09:58
Aj keď Saili to tají, južnú Krétu ponúka hlavne AEOLUS "do Grécka s Grékmi". Tam je to viac naturálne a more kľudné, pokojné. Turizmus tu ešte nie je zabehnutý. Tiež som si vyhliadla južnú Krétu na tohoročnú dovolenku v auguste, to preto som taká zvedavá. Želám peknú dovolenku.
saili
17.07.06,10:25
v podstate som ju už napísala....."Do Grécka s grékmi" čiže Aeolus. Pôvodný hotel sa volal Fereniki.
Aj ja som zvedavá na južnú krétu......a určite ked sa vrátim Vám poskytnem všetky info.......
saili
17.07.06,10:30
Aj keď Saili to tají, južnú Krétu ponúka hlavne AEOLUS "do Grécka s Grékmi". Tam je to viac naturálne a more kľudné, pokojné. Turizmus tu ešte nie je zabehnutý. Tiež som si vyhliadla južnú Krétu na tohoročnú dovolenku v auguste, to preto som taká zvedavá. Želám peknú dovolenku.



ty kde presne ideš?! Ja do Ierapetra a hotel sa volá Tylissos, je označovaný ako 3*+, no na nemeckých stránkach na internetoch je označený ako 4*, tak neviem.
ata111
17.07.06,10:30
Saili, pozri si www.hotel.gr (http://www.hotel.gr). Je tam toho viac asi aj to tom tvojom 4*. Veľa šťastia a píš, nechám sa inšpirovať a pôjdem aj ja. Ešte neviem, kam. Do 15. augusta času dosť.
bepo
17.07.06,10:41
Známa ktorá robila na SOIke hovorila že najviac sťažností je na gréka do Grécka a druhá cestovka je bulhar do Bulharska
saili
17.07.06,10:47
Známa ktorá robila na SOIke hovorila že najviac sťažností je na gréka do Grécka a druhá cestovka je bulhar do Bulharska

Hmmm može byť......ja idem prvýkrát zo slovenskej kancelárie. doteraz som vždy bola cez nemecké alebo rakúske a nikdy som problémy nemala. Ale všetko zlé je na niečo dobré......a aspon som sa poučila, a nabudúce budem múdrejšia.
Jozef Mihál
18.07.06,07:53
Práve som sa vrátil zo Zakynthosu (s Grékmi, čiže AEOLUS).
Môžem len a len doporučiť. Doteraz som bol v Grécku 2x na Chalkidiki, na Thasose a na Kréte - Zakynthos je z toho tá najlepšia voľba. Samozrejme každý máme iné priority, takže je to subjektívne hodnotenie.
jess
18.07.06,07:57
:) Súhlasím s Jožkom..... Na Zakhyntose som bola asi pred 4 rokmi a super som si oddýchla. Bola som so Saturom, požičali sme si s mužom motorečku a každý deň sme boli na inej piesočnatej nádhernej pláži. Nič prepchaté...proste super :):):)
Jozef Mihál
18.07.06,08:09
Súhlas s Dášou, hoci je už plná sezóna, bez problémov si tam nájdete voľnú krásnu piesočnatú pláž. Len si treba dobre vybrať miesto pobytu alebo oferovať cca 30 E na deň za auto, či 15 E za skúter.
Dada
19.07.06,04:30
Jednu dovolenku s Aeolusom som už absolvovala. Mali sme kombináciu Kos a Rodos. Bolo super. Delegátka na Kose bola síce "zabudnutá", ale vedeli sme si poradiť aj bez nej. Na Rodose sa delegát pre zmenu ani neukázal. V prístave nás čakal len taxikár, ktorý nám odovzdal list s pokynmi, zaviezol nás do hotela (aj keď nie toho správneho, v ktorom sme strávili 2 dni) a o ďalších veciach nás delegát "informoval" len faxom. Prvý aj posledný krát sme ho videli pri odlete na letisku. Zrejme sa venoval len "svojim" veciam. Ale dovolenka bola super. Všetko je to len v ľuďoch. A ja si predsa nenechám pokaziť dovolenku kvôli neschopným delegátom (lebo aj takí sa nájdu).
Všetkým prajem len tie najkrajšie zážitky z dovoleniek.
bepo
19.07.06,04:51
Nevýhodou Aeolusu je to že tým že ponúkajú veľa destinácií a hotelov tak tam majú aj strašidelné pajzle ktoré prezentujú ako normálne ubytovanie
elenka
19.07.06,05:19
Potvrdzujem, čo napísali predchádzajúci kolegovia - kladné hodnotenie, a ja s manželom sme milovníci Grécka. Bol to Thasos, Zakynthos, Samos - tento rok sme mali v pláne Rodhos, ale nakoniec sa nám plán zmenil.... Boli sme vždy s Grékmi a boli sme vždy spokoní. Ale určite, ak Boh dá, navšítívime Grécko ešte niekoľkokrát.
Heni
19.07.06,08:34
aj ja som bola s grékmi v Grécku - a už nikdy viac...

na prospektoch mali odoftené ubytovanie v apartmánoch v krásnej vile ´- a ubytovaní sme boli v takom malom pajzlíku, ktorý bol len na rožku tej fotografie, že by ste si ho ani nevšimli... záber bol na krásnu vilu, len akoby náhodou tam bolo zabraté taký malý kúsok pajzlíka - no a v tom bolo to naše ubytko... a na sťažnosti majiteľ reagoval slovami: "čo chcete, ved máte naše najlepšie ubytovanie"
Bionda
25.07.06,08:17
Plne s Tebou Jozef suhlasim, ze zavisi od narocnosti klienta, ale tiez je fakt,ako to uviedli aj ini, ze Aeolus naozaj vie zavadzat klienta min. tym, ze ma zrejme nekompetentnych ludi, ktori nemaju informacie a nevie odhadnut klienta a ponuknut mu to co pozaduje.
Jozef Mihál
26.07.06,10:34
K tomu ešte moje doporučenie, všeobecne pre Grécko:
Buď si vyberte niečo lacné a nenáročné (napr. terajšie last-minute sú skutočne cenovo lákavé), nebudete mať prečo preklínať cestovku, že vás oklamala - a za ušetrené peniaze "hýrte" na mieste - doprajte si večere v taverne, požičajte si autíčko atď.

Alebo choďte za drahé peniaze do hotela ale takého, ktorý máte odporučený od známych, prípadne sami viete, že za tie peniaze stojí. Ísť za 25 tis. do neznámeho hotela len na základe pekných fotiek v katalógu môže často znamenať sklamanie.
Jara
26.07.06,11:03
Plne súhlasím pán Mihál. Je to veľké sklamanie keď dá mladý pár za svadobnú cestu podľa katalógu 58 tis. a je sklamaný keď leží na lehátku na kamienkoch a odrazu ho podmyjú splašky a má všade smrad. No najlepšie je ísť ozaj na lacnú dovolenku a potom sa uspokojiť že nás to málo stálo, ale súhlasím že Grécko stojí za to aby ho človek navštevoval. Jeho nádherná kultúra história a čaro je neopísateľné. Treba si tam užiť iné veci. Keď je dobrá partia aj to skromnejšie a lacné ubytko sa dá preglgnúť. Nezabudnem na dovolenku na Korzike, kde nás bola partia 20 v stanoch a ledva sme mohli lahnut na tie lehatka a rano sme boli vsetci dolamani a na zemi, ale stále spomíname na nádhernú a neopakovateľnú krásu Korziky a ako nám bolo dobre keď sme kupovali 5 litrové demižoniky pre Slovákov za 180,- korún a popijali skvelé korzické víno a dlho do noci sedeli pred stanmi. Bolo nám skutočne úžasne a stálo nás to niečo viac ako 6 tis. Nenadávali sme na nikoho.
zulas
26.07.06,11:19
jednoznačne sa dohodnúť s cestovkou, že si rada doplatíš niečo navyše a niekde inde - z osobnej skúsenosti viem, že ak dáš viac peňazí, ide všetko ...

Dobrý deň,

chcela by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu. V piatok t.j. 14.07.06 sme si s priateľom vybrali dovolenku v cestovnej agentúre Krétu. Hotel vyzeral v prospekte veľmi dobre....a aj dotyčná pani nám ho vykreslila veľmi dobre. Na druhý den sme zistili, že priateľova teta je v tom istom hoteli,avšak jej rozprávanie ma zamrazilo....izby sú špinavé, v záhrade je samá zelina,bazén bol hroznom stave, okolo boli nedostavané domy.....no proste niečo hrozné....!!!

Odlet by mal byť tento štvrtok 20.07.

chcela by som to zmeniť, len neviem či by to bolo ešte možné! samozrejme zostali by sme v tej istej cestovnej kancelárii a nevadilo by mi ani doplatenie resp. iný ostrov.
Prosím o radu, aký je postup v týchto prípadoch!

p.s. sami uznáte, že ísť na dovolenku s pocitom že je to tam hrozné...nie je nič príjemné......!!!


Ďakujem za každú radu.
ata111
16.08.06,04:50
ty kde presne ideš?! Ja do Ierapetra a hotel sa volá Tylissos, je označovaný ako 3*+, no na nemeckých stránkach na internetoch je označený ako 4*, tak neviem.
Ahoj Saili, už si sa vrátila z dovolenky? ako bolo?:) :) :)
dvapac
02.09.08,10:30
no len Agia Marina je vraj najkrasie stredisko na Krete. Ja sa este len chystam tento rok... ale bude zalezat na ponuke