sirinka123
02.04.17,20:12
Zdravím vás a zároveň prosím o radu. Zistila som, že sa mi v mobile-Samsung Galaxy A3 stratili minuloročné fotky za 2 mesiace, Je možné ich nejakým spôsobom obnoviť? Pomôžete mi, prosím? Veľmi sa v tom nevyznám. Vopred vám ďakujem:-))
robovi
02.04.17,18:40
Su mozne tri alternativy. Ak mas v mobile sd kartu, tak je mozne, ze su na nej.
Dalsia je ta, ze ich mas v pamati mobilu.
Tretia je ta, ze si ich nevedome vymazala(uvolnovanie miesta cez nejaky optimalizator chodu mobilu)Ono sami sa len tak nestracaju obvykle.
Prever si, kam ti fotoaparat v mobile uklada fotky. Primarne potom hladaj tam. Najlepsie bude , ked pouzijes suborovy manager v mobile. Hladaj zlozku DCIM a potom podzlozky 100ANDRO, alebo CAMERA, alebo cosi take. Obvykle fotky uklada do tychto zloziek, ktore sa rovnako volaju aj na sd karte, aj v pamati mobilu.
Ak nenajdes, tak sa fotky daju za urcitych okolnosti obnovit. Na sd karte to ide lahsie, ale len za podmienky, ze sa neprepisali nejakymi inymi datami. Ak sa prepisali, tak si ich asi vo vlastnej rezii neobnovis.

Najlepsie by bolo pripojit mobil cez kabel k pc a vsetko, co je na nom stiahnut do pc. Ci uz na sd karte, alebo v pamati mobilu. Aby si nechtiac neodmazla este aj to ostatne.
A na zaver by som ti dal jedno odporucanie, hned trikrat:
Zalohovat, zalohovat, zalohovat. - najlepsie niekam na cloud.
sirinka123
02.04.17,18:51
Nie sú v žiadnych zložkách, to už som si prešla. A máš pravdu, už som sa poučila a budem zálohovať, ale potrebujem nájsť a obnoviť aj tie stratené
robovi
02.04.17,19:08
Ale ako ich chces najst. Ak su zmazane, tak ich beznym postupom nenajdes. Na to su potrebne specialne programy.
Ak si nahodou medzi casom obnovovala zakladne nastavenia v mobile a boli v pamati mobilu, je mozne, ze su skoro nenavratne stratene.
Ak boli na karte sd, je potrebne ju vlozit do citacky kariet a tak sa pokusit obnovit z nej data, ale ulozit ich na ine medium.. Ale len ak si ich neprepisala inymi datami, napr. novymi fotkami. Ak sa nahodou volaju rovnako, tak sa mozes s povodnymi fotkami rovno rozlucit.
Okolnosti zial hraju proti tebe. Ak clovek pouziva mobil aktivne, tak sa casto prepisuju data ci uz na karte, alebo v pamti mobilu.
To zalohovanie je dolezite aj z toho dovodu, ze pocet zapisov na sd kartu je obmedzeny z jej podstaty. Moze sa ti stat, ze budes mat na nej dolezite data za tri mesiace a sekne sa. Potom to uz z nej nevyhrabes nikdy.
Ak budes obnovovat - Skus program recuva. Je jeden z najlepsich volne siritelnych.